menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2013 by WM
   

WIADOMOŚCI


APELE PODSUMOWUJĄCE DBI
(5, 11.03.2013)

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadał 5 lutego pod hasłem
 „Serfuję. Respektuję”

     Dnia 5 marca 2013 r. w szkole podstawowej i 11 marca 2013 r. w gimnazjum, samorząd uczniowski  przygotował apele podsumowujące działania promujące bezpieczeństwo w Sieci, które trwały do końca lutego. Podsumowany został również konkurs  „HOSTKLASA 2013”. Na apelu uczniowie mieli możliwość jeszcze raz usłyszeć o zasadach dobrego zachowania w Internecie oraz o ponoszeniu odpowiedzialności za swoje działania.

 

   

- w Szkole Podstawowej - zaprezentowano prezentacje o Bezpiecznym Internecie przygotowane przez uczniów z klasy V b – Agnieszkę Żywiecką i Korneliusza Lewickiego. Pokazano także filmik z serii ”Owce w sieci”,  pt. „Papla” – o wyłudzaniu danych osobistych i informacji majątkowych.
- w Gimnazjum – zaprezentowano film przygotowany przez klasę III a pt. „Koszmar z sieci”. W filmie zagrali główne role: Natalia Plata, Dawid Frelek, Natalia Janz, Grzegorz Ciastek, Paulina Wiśniewska, Piotr Laskowski, a montażem zajął się – Paweł Jóźwiak. Mając na uwadze tegoroczną tematykę DBI młodzi internauci w Polsce zostali zaproszeni do dyskusji oraz nadsyłania zbiorów zasad, jakimi powinni kierować się oni i ich rówieśnicy online. Na tej podstawie opracowany został „Dekalog cyfrowego obywatela – moje prawa i obowiązki”, który również został zaprezentowany na apelach.
     Samorząd uczniowski gimnazjum przygotował przedstawienie (wersję humorystyczną, ale z morałem) pt. „Czerwony kapturek szuka Księcia” – o tym jak niebezpieczne jest umawianie się z obcym przez Internet. Na koniec apelu podsumowany został konkurs szkolny „Hostklasa 2013”  - w którym to klasy IV-VI SP i I-III G brały udział w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem w Internecie i konsekwencjami wynikającymi z jego użytkowania (konkurs wiedzy, konkursy na plakat, logo DBI, kodeks DBI, piosenkę, prezentację), a klasy I – III SP brały udział w konkursie na klasowy album – poradnik związany z właściwym wykorzystaniem komputera.

     


"Czerwony kapturek"


Konkurs wiedzy 

 

     

     

 
Prace konkursowe

 

     

     
Praca konkursowa - album (fragment)

Po podsumowaniu w odpowiednich grupach wiekowych - tytuł „HOSTKLASA 2013” zdobyły (w poszczególnych grupach wiekowych):
   - klasa I a SP
   - klasa V b SP
   - klasa III a G

   

Gratulujemy!

Halina Stodolska