© 2013 by WM

Uwaga!!!
Przez tydzień uczniowie mogą za darmo sprawdzić swoją wiedzę
(2-10.03.2013)

Przez ponad tydzień - od 2 do 10 marca - szóstoklasiści, gimnazjaliści oraz maturzyści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bezpłatnych testach online na stronie www.egzamer.pl. Stronę Egzamer przygotowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP). Dostępnych jest na niej siedem rodzajów próbnych testów online: sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny w czterech blokach (język polski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz przedmioty przyrodnicze), a także egzamin maturalny, na który składają się testy z języka polskiego oraz z matematyki na poziomie podstawowym.
     Między 2 a 10 marca uczeń może przystąpić do rozwiązywania próbnego testu w dowolnym, wygodnym dla niego momencie. Jak poinformowała PAP Gabriela Mojkowska z agencji Point of View, reprezentującej WSiP, wszystkie zadania, jak i kryteria oceny zostały opracowane przez ekspertów Ośrodka Diagnostyki Edukacyjnej WSiP w taki sposób, by sprawdzały te same kompetencje, jakie sprawdzają testy rzeczywiste oraz by były zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Testy (oznaczone kategorią B) – obejmują swym zakresem całość podstawy programowej odpowiedniej dla każdego etapu edukacji.
     Wszyscy przystępujący do próbnych egzaminów po zakończeniu testu otrzymają wynik punktowy. Około tygodnia po zakończeniu akcji drogą mailową otrzymają wynik centylowy, czyli informację o wyniku danego ucznia na tle rówieśników w całej Polsce. Istnieje też możliwość uzyskania odpłatnie szerszego raportu i dodatkowych testów.