© 2013 by WM

W ZSO NR 1 W GRUDZIĄDZU
(9.02.2013)

Drodzy Rodzice / Nauczyciele / Uczniowie

Mamy przyjemność poinformować, że nasz zespół szkół organizuje przy współudziale fundacji „DZIECI DLA ZIEMI” zbiórkę odzieży używanej w celu pozyskania funduszy na FUNDUSZ RADY RODZICÓW.
     Dodatkowe fundusze uzyskane z odzysku surowców wtórnych będą służyły wszystkim uczniom naszej szkoły, jednak wysiłek który w to wkładamy w największym stopniu wpłynie na edukację naszych uczniów – naukę o zachowaniach społecznie niezbędnych – ekologię i szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego. Według ostatnich raportów w Polsce rocznie produkujemy ok. 240 tys. ton śmieci tekstylnych. Dzięki akcjom takim jak ta, sortowaniu i ponownemu wprowadzaniu w obieg niepotrzebnych tekstyliów, możemy przyczynić się do znacznego ograniczenia ich składowania na wysypiskach. Szacunkowo jest to 120 mln ton!!!
     Jeśli zaangażujemy się w naszą akcję, to mamy wspaniałą okazję do „przewietrzenia naszych szaf”, przesortowania i przekazania na rzecz „DZIECI DLA ZIEMI” niepotrzebnej odzieży, butów, pasków, zasłon i innych materiałów tekstylnych. Odzież przynosimy w workach. Prosimy nie zapomnieć powiadomić o akcji Dziadków , Rodzinę oraz sąsiadów.
     Prosimy o dostarczenie worków z odzieżą w dniu: 21 marca 2013 o godzinie 9:00 (według kolejności, którą będą wyznaczać dla poszczególnych klas uczniowie upoważnieni do wykonania tego zadania).
     Dziękujemy serdecznie za wzięcie udziału w naszej wyjątkowej zbiórce funduszy dla naszej szkoły. Z pozdrowieniami,

CZŁONKOWIE KÓŁ: CARITAS, LIGI OCHRONY PRZYRODY
I SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W GRUDZIĄDZU

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Fundacji: www.dziecidlaziemi.pl.
Tel.: 882 071 206 lub 536 290 444, INFOLINIA 600 787 788