© 2012 by WM

XXIII RAJD WIELODYSCYPLINOWY "ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI – 1918"
(10.11.2012)

10 listopada 2012 r. z okazji narodowego święta, upamiętniającego 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w XXIII pieszym rajdzie wielodyscyplinowym.
     Rajd rozpoczął się przy Pomniku Żołnierza na Rynku głównym w Grudziądzu i wiódł przez Parski i Nową Wieś do Cmentarza Garnizonowego, gdzie minutą ciszy i modlitwą uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy II Rzeczypospolitej. Był to doniosły moment połączony z chwilą zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią, która w czasach zdobywania niepodległości przez nasz kraj zbierała ogromne żniwo.

Minuta ciszy i chwila zadumy na Cmentarzu Garnizonowym w Grudziądzu

Po wyjściu z cmentarza udaliśmy się na ciepły posiłek – gorącą grochówkę i herbatkę z cytryną. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu okolicznościowego sprawdzającego wiedzę na temat „Historii Odrodzenia Polski w 1918 r. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum nie zawiedli w klasyfikacji końcowej i zajęli kolejno: 1. miejsce gimnazjum, 2. miejsce szkoła podstawowa.
     Podstawówkę reprezentowały: Marta Paterska i Emilia Koss z klasy VI a, natomiast gimnazjum reprezentowali: Rafał Narloch z kl. II b i Narbert Krakowski z kl. I a.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

Zdobywcy I miejsca w konkursie okolicznościowym:
Norbert Krakowski (kl. I a) i Rafał Narloch (kl. II b)

Zdobywczynie II miejsca w kategorii szkół podstawowych:
Emilia Koss i Marta Paterska z kl. VI a

Dyplomy dla Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11

Na miejscu rozpoczęcia rajdu z odblaskami przygotowanymi specjalnie na rajd pieszy

Na postojach

Lubimy się fotografować

Na trasie rajdu

Następny rajd odbędzie się 8 grudnia 2012 r. i będzie on poświęcony podsumowaniu sezonu turystycznego za rok 2012 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RAJDZIE !!!

Opiekun koła turystycznego:
WITOLD ZYGADLEWICZ