© 2012 by WM

Inauguracja akcji „Warto być bohaterem”
(30.10.2012)

30 października członkowie Szkolnych Kół Caritas (SKC) ze szkoły podstawowej i gimnazjum z opiekunami p. Bożeną Wojciechowską i p. Beatą Makowską uczestniczyli w inauguracji kolejnej edycji akcji „Warto być bohaterem” w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. W tym roku patronuje tej akcji ś.p. Iza Partyka – 18-letnia dziewczyna, która w ostatnim roku życia, mimo własnego cierpienia z powodu nowotworu, dała przykład wrażliwości na potrzeby innych. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas w Diecezji Toruńskiej (również w naszej szkole) przez najbliższe dwa tygodnie będą zbierali datki na leczenie chorych i niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.
     Uroczystość w teatrze  ukazała hojność serc wielu ludzi oraz bogactwo działań organizowanych przez Caritas. W inauguracji wziął udział Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej Ks. Daniel Adamowicz, Zastępca CDT Ks. Marek Borzyszkowski, Wiceprezydent Grudziądza Pan Marek Sikora, Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Andrzej Cherek, Dyrektorzy szkół z Grudziądza, zaproszeni goście oraz liczne grono dzieci i młodzieży wraz    z opiekunami SKC. W programie uroczystości znalazła się modlitwa różańcowa w intencji Izy oraz nauka Hymnu Wolontariatu, który specjalnie na potrzeby tej akcji napisał toruński muzyk Pan Tomasz Kamiński. Pani Bożena Wojciechowska miała możliwość zaprezentowania działań charytatywnych organizowanych w naszej szkole dziennikarzom Gazety Pomorskiej.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji, która będzie trwała do 15 listopada. Weźmy sobie do serca słowa z refrenu Hymnu Wolontariatu:

„Tylko bądź, bądź i daj lepszego świata nadzieję
Tylko chciej, chciej, chciej miłością swoją dzielić się….”