© 2012 by WM

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 uzyskał Certyfikat
 „Szkoła bez przemocy”
(18.10.2012)

Program społeczny "Szkoła bez przemocy" prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych – Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Program jest prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
     Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.
     Miło nam poinformować, iż nasz zespół szkół uzyskał Certyfikat "Szkoły bez przemocy".
     Logo „Szkoły bez przemocy” będzie nam towarzyszyło  na stronie szkoły przez cały rok.
     Jakie działania spowodowały, iż otrzymaliśmy certyfikat?
     Zainicjowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym  przedsięwzięcia promujące ideę kibicowania fair play z udziałem  uczniów szkoły. Przeprowadziliśmy zajęcia profilaktyczne dotyczące przemocy i uzależnień dla naszych uczniów. W czerwcu zorganizowaliśmy Dzień szkoły bez Przemocy. Przeprowadziliśmy w szkole rozgrywki "Mini Euro 2012". Odbył się plebiscyt "Super kolega, super koleżanka" oraz konkurs na plakat dla rodziców i dzieci "Kibicuje fair play" oraz konkurs dla uczniów na projekt koszulki "Kibicuję fair play". Samorządy szkolne przygotowały "Dzień bezpiecznego Internetu".