© 2012 by WM

NiezwykłE zajęcia w naszej szkole prowadzone przez  żołnierzy Marynarki Wojennej
(17.10.2012)

Na mocy porozumienia podpisanego dnia 23.09.2011r. między Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu, a Dywizjonem Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej, dnia 17 października 2012 roku gościliśmy w naszej szkole delegację DZH MW w składzie:
 - kmdr ppor. Jacek Wajchert,
 - bsmt Dariusz Masacz
 - mat Jacek Lejs
 - mat Krzysztof Partyka

Oficerowie MW poprowadzili dla klas II i V SP oraz II Gimnazjum zajęcia o tematyce: „Tradycje i ceremoniał wojskowy”. Zapoznali uczniów z tradycjami i ceremoniałem morskim: znaki MW RP, wzajemne zachowanie się w relacjach okręt- okręt, podnoszenia i spuszczania bandery na okręcie, wielka i mała gala banderowa, świst trapowy, wybijanie „szklanek” oraz słownictwo marynarskie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji, a kolejne spotkanie zaplanowane jest już w listopadzie.

Jesteśmy jedyną szkołą w województwie kujawsko–pomorskim, która prowadzi cykliczne zajęcia z Marynarką Wojenną. Przypominamy, iż w ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego w Gdyni (relacja w archiwum aktualności rok
2011-2012 z dnia 17.06.2012 r.
).