menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2012 by WM
   

WIADOMOŚCI

 

 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM ZESPOLE SZKÓŁ
(12.10.2012)

Dzień Edukacji Narodowej – historia święta

     Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie każda rocznica tego wydarzenia jest uroczyście obchodzona w instytucjach związanych z oświatą, stanowi również okazję do nagrodzenia osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji.  
     Od 1994 roku za sprawą UNESCO w ponad 100 państwach 5 października obchodzi się Światowy dzień Nauczyciela. W Australii Dniem Nauczyciela ustanowiono ostatni piątek października, natomiast w Stanach Zjednoczonych pierwszy pełny tydzień maja znany jest pod nazwą Teacher Appreciation Week, z którego wtorek przeznaczono na National Teacher Day..

Dzień Edukacji Narodowej – w naszym zespole szkół

     Dzień pełen uśmiechów na twarzach pracowników szkoły i uczniów. Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym zespole szkół były uroczyste. Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz delegacje uczniów spotkali się w świetlicy szkolnej, gdzie pani dyrektor Marlena Treichel wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym szczególnie aktywnym w minionym roku szkolnym. Nasi uczniowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia , wręczyli samodzielnie przez siebie wykonane laurki, a chór szkolny przepięknie zaśpiewał okolicznościowe piosenki. Uczennice Michalina Kaczmarek i Adrianna Witkowska przygotowały zabawną scenkę, a ich gra aktorska była na najwyższym poziomie, stąd i brawa zasłużone. Nie zabrakło także słodkości i przysmaków przygotowanych przez Panie z obsługi szkoły. Wspaniała uroczystość była bardzo miłym elementem obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

 

       

 

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi

pragniemy złożyć serdeczne życzenia

zdrowia, szczęścia i sukcesów w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Niech zaangażowanie w pracę przynosi Państwu radość na co dzień.

SU