menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2012 by WM
   

WIADOMOŚCI

 

XII rajd pieszy „SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP”
(6.10.2012)

    W sobotę 6 X 2012 r. uczniowie szkoły podstawowej (20 uczestników) i gimnazjum (13 uczestników) wzięli udział w kolejnym XII rajdzie pieszym poświęconym uczczeniu pamięci poległych żołnierzy oraz poznaniu pomników i historii Wojska Polskiego, zwłaszcza z okresu II Rzeczypospolitej.
    Rajd prowadził trasą wiodącą z Osiedla Lotnisko przez Tuszewo, Małe Tarpno do Pomnika Marszałka Piłsudskiego i zakończył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu. Długość trasy wyniosła około 11 km. Podczas wędrówki odbył się okolicznościowy konkurs wiedzy pt. „Historia Wojska Polskiego”. Tym razem zarówno uczniowie podstawówki, jak i gimnazjum zajęli II miejsce. W konkursie wzięli udział: Agnieszka Żywiecka – kl. V b, Aneta Ceglińska – kl. I b, Paweł Tolla i Paweł Olesiewicz z kl. II b

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!


Zdobywcy II miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 1

 
Dyplomy dla SP 11 i Gim 1 za zajęcie II miejsca w konkursie wiedzy
o historii Wojska Polskiego II RP


Start na Osiedlu Lotnisko

   
Na trasie rajdu

   
Postój


Na mecie

    Rajd zakończył się ciepłym posiłkiem (zupa pomidorowa i gorąca herbata) oraz ostemplowaniem książeczek na Odznakę Turysty Pieszego.

    Za tydzień odbędzie się następny rajd  „SZLAKIEM ZAMKÓW POMORSKICH”. Będzie to rajd 12 kilometrowy prowadzący z Sartowic przez Czarcie Góry (Diabelce) do Świecia nad Wisłą, gdzie zwiedzimy zamek krzyżacki oraz kościół farny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Opiekun koła turystycznego:
WITOLD ZYGADLEWICZ