© 2012 by WM

MINIEURO 2012
(13-14.06.2012)

W dniach 13-14 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbywały się szkolne rozgrywki w piłkę nożną. Poprzez organizację tej imprezy uczniowie i nauczyciele podsumowali całoroczny udział szkoły w ogólnopolskim programie społecznościowym „Szkoła bez przemocy” a zarazem włączyli się w kampanię społeczną „POLACY 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami”. Celem cyklu imprez było przeciwdziałanie przemocy w szkole, zmiana postaw wobec przemocy oraz budowanie pozytywnej kampanii wokół Mistrzostw.

Otwarcie imprezy

Podczas dwudniowych zmagań rozgrywano mecze na boisku Orlik i konsoli xbox, uczniowie brali udział w quizie wiedzy o Euro i konkursie plastycznym na projekt koszulki Euro 2012. W szkole odbył się także konkurs plastyczny „Kibicuję fair play”.

W zmaganiach piłkarskich na Xbox wygrał Michał Czyżykowski z klasy VI a, II miejsce przypadło Michałowi Mellerowi z I b gimnazjum, III – Rafałowi Orszak z III a gimnazjum.

W quizie wiedzy o Euro w szkole podstawowej:
   I miejsce – Korneliusz Lewicki kl. IV b
   II miejsce – Wiktoria Strojna kl. V b
   III miejsce – Szymon Szchulz kl. IV a
gimnazjum:
   I miejsce – Filip Kwiatkowski kl. I a
   II miejsce – Marta Tesz kl. III a
   III miejsce – Rafał Narloch kl. I b

W konkursie plastycznym na projekt koszulki jurorom najbardziej podobały się koszulki:
   I miejsce – Jowita Wiączek i Natalia Kminikowska z kl. IV b
   II miejsce – Marta Paterska, Dominika Buler i Oliwia Kawalec z kl. V a
   III miejsce – Martyna Koza i Klaudia Miś z kl. IV a
gimnazjum
   I miejsce – Lawinia Napiontek i Jagoda Lewandowska z kl. III a
   II miejsce – Marta Firyn, Emilia Suchocka i Maria Sokalska z kl. I a

Nagrodzone projekty: IV a, IV b, III a, I a

W konkursie plastycznym „Kibicuję fair play” tryumfowały dzieci z najmłodszej grupy wiekowej naszej szkoły:
  I miejsce – Nikola Saworska z kl. II b
  II miejsce – Jan Majorkiewicz z kl. I a
  III miejsce – Weronika Klawczyńska z kl. I a
  III miejsce – Kacper Surmacz z kl. I a.

Odbywały sie też również inne konkursy...

... ale najważniejsze rozgrywki, to mecze piłki nożnej.
     Podczas rozgrywek czas upływał wszystkim na wesołym kibicowaniu, tańcach i wspólnej zabawie.

Młodzi piłkarze zacięcie, ale zgodnie z zasadami fair play rywalizowali na biosu Orlik.

Wśród drużyn uczniowskich zwyciężyli przedstawiciele Anglii w składzie:
Jakub Rybandt, Dominik Frelek, Maciej Karczewski, Kacper Letkiewicz, Dawid Frelek i Mateusz Juszczyński.