© 2012 by WM

XI RAJD PIESZY "DNI GRUDZIĄDZA 1291 – 2012"
(9.06.2012)

9 czerwca 2012 r. wzięliśmy udział w ostatnim w tym roku szkolnym rajdzie zaliczanym do Pucharu Komisji Turystyki Pieszej PTTK w Grudziądzu. Uczestnicząc w rajdzie uczciliśmy 721. rocznicę nadania Grudziądzowi praw miejskich, poznaliśmy piękno regionu grudziądzkiego, miło też spędziliśmy czas wśród turystycznej braci.
     Trasa rajdu wiodła z Kobylanki przez Maruszę, Węgrowo i Geotermię (łącznie około 11 km). Tym razem nie było łatwo – pokonaliśmy wiele dość wysokich wzniesień w scenerii prawdziwie leśnej, przy czym widoki były naprawdę bardzo piękne. W pobliżu Geotermii został wydany ciepły posiłek i tradycyjnie podsumowany został konkurs okolicznościowy wiedzy o cytadeli grudziądzkiej, cmentarzach: wojennym i garnizonowym oraz osobach z nimi związanych.
     Miło nam poinformować, że nasi uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11 bardzo dobrze wypadli. Reprezentacja gimnazjum w składzie Jakub Gruźlewski i Damian Skarżyński z kl. III b zajęła I miejsce, natomiast przedstawiciele szkoły podstawowej – Aneta Ceglińska i Maciej Winiarski z kl. VI b zdobyli II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Dyplomy dla gimnazjum i szkoły podstawowej

Konkurs dla gimnazjum i wręczenie nagród

Konkurs dla szkoły podstawowej i wręczenie nagród

Na trasie rajdu

Postój

W drodze

Przed nami jeszcze jeden rajd dla członków koła Ligi Ochrony Przyrody oraz koła przyrodniczo – turystycznego pn. „Flora i fauna Lasu Rudnickiego”. Rajd organizuje dla nas Centrum Edukacji Ekologicznej, działające przy Wydziale Gospodarki komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu w dniu 16 czerwca 2012 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Opiekun kół: