© 2012 by WM

Międzynarodowe  Święto  Bibliotek  Szkolnych
(25.10.2011)

Październik stał się specjalnym miesiącem, w którym od kilku lat biblioteki szkolne całego świata obchodzą swoje święto.
     Z tej okazji obie biblioteki ZSO nr 1 podjęły działania, aby podkreślić, że "czytanie nie boli". Zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów MŚBS: Biblioteki szkolne przygotowują do życia, na gazetce biblioteki gimnazjum zawieszono materiały promujące czytelnictwo.
     Gimnazjalistki pomogły zagospodarować kl. I a SP "Kącik Pożeraczy Liter". Wykonały karty do książek przyniesionych przez uczniów. Organizowano też szybkie konkursy wiedzy o książce bibliotece.
     Aktyw biblioteczny włączył się do akcji "Starszy głośno czyta młodszemu". Mali czytelnicy mieli okazję do wysłuchania fragmentów "Plastusiowego  pamiętnika", bajek: "O królowej zaklętej w żabę", "Dzikie łabędzie”. Zadaniem słuchaczy  było wykonanie ilustracji do tekstu. Najciekawsze prace wyróżniono:
- kl. I a: Joanna Chabowska, Tytus Czajkowski, Jan Majorkiewicz, Martyna Zielińska,
- kl. II a: Dawid Buler, Robert Kozłowski,
- kl. II b: Jakub Kwiatkowski, Izabela Szymborska,
- kl. III a: Weronika Krzysiek, Przemysław Macierzyński,
- kl. III b: Emilia Rogowska, Joanna Rusak.