© 2011 by WM

Warsztaty plastyczne dla nauczycieli grudziądzkich szkół i okolic  w naszej świetlicy
(28.11.2011)

28 listopada br. wychowawcy świetlicy szkolnej - Beata Rolewicz i Anna Wiśniewska zorganizowały warsztaty plastyczne pn. „Dekoracje świąteczne - różne techniki plastyczne”, które zaadresowane były do nauczycieli grudziądzkich szkół i okolic.
     Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i niestety jeszcze przed upływem terminu przyjmowania zgłoszeń, musiałyśmy zamknąć listę chętnych ze względu na brak miejsc. Na naszych warsztatach ugościłyśmy ponad 20 nauczycieli w tym nauczycieli świetlicy, językowców, katechetów, bibliotekarzy, nauczycieli
klas I- III.
     Atmosfera podczas warsztatów była bardzo miła, a panie pracowały solidnie i z dużym zaciekawieniem.
     Zaprezentowałyśmy bardzo dużo ciekawych pomysłów pracy z dziećmi zarówno plastycznych jak i ruchowych i relaksacyjnych. Panie spróbowały swoich sił m.in. w tworzeniu gwiazd- śnieżynek z papieru, świątecznych pudełek, aniołów, gwiazd i w wielu, wielu innych atrakcyjnych technikach plastycznych.
     Po pracach manualnych panie mogły pobawić się w „Cienie” i odrysowywać w parach wzajemnie kontury swoich twarzy. Radości było mnóstwo, a panie poczuły się prawie jak uczennice, bawiąc się wesoło przy rozpoznawaniu swoich konturów.
     Na koniec rozdałyśmy materiały z różnego rodzaju zabawami i pracami plastycznymi, które panie będą mogły wykorzystać w swojej pracy.

Anna Wiśniewska