© 2011 by WM

DZIEń DLA ZDROWIA
pod hasłem: „NIE PAL ! NIE BIERZ ! NIE PIJ! – trudno jest przestać, łatwiej nie zaczynać!” Przedsięwzięcie pod patronatem Prezydenta Grudziądza
(25.11.2011)

25 listopada 2011 r. w naszym zespole szkół odbyły się obchody DNIA DLA ZDROWIA. Była to już VII edycja tego typu przedsięwzięcia, i jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkolne Koło LOP, stanęło na wysokości zadania i z wielkim zaangażowanie przeprowadziło nas w świat ludzi młodych uwikłanych w różne środki odurzające. Były tańce, scenki rodzajowe uczące zachowań asertywnych, pokazujące jak łatwo w obecnym czasie młodzi ludzie stykają się w różnych sytuacjach życiowych z alkoholem, papierosami, narkotykami i dopalaczami. Były też wiersze, że wspaniałymi przesłaniami, rozprawa sądowa nad największym zabójcą – alkoholem, uczniowie zachęcali adresatów (uczniów klas IV – VI i gimnazjum) do refleksji i mądrych wyborów, jakie przyjdzie im podejmować w niedalekiej przyszłości. Na zakończenie obchodów odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród i dyplomów laureatom i wyróżnionym w konkursach towarzyszących obchodom tego dnia. Nagrody wręczali: Pani dyrektor naszego zespołu szkół Marlena Treichel, Wiceprezydent Grudziądza Pan Przemysław Ślusarski i Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.
     Konkursy przeprowadzone w ramach obchodów tego dnia to konkurs wiedzy o środkach uzależniających oraz skutkach ich niekorzystnego oddziaływania na organizm człowieka pn. „Wolni od nałogów” oraz konkurs plastyczny na najciekawszy plakat przestrzegający przed szkodliwym wpływem papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy na zdrowie i życie człowieka oraz jego otoczenie.

Patronat honorowy nad tegorocznym przedsięwzięciem przyjęli:
1) Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski,
2) Dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii Pani Izabela Podlecka–Kandyda.
     Dodatkowo nagrody dla zwycięzców konkursów ufundował również Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Scenerię uroczystości szkolnej stanowiły plakaty i inne prace konkursowe uczniów oraz plakaty i ulotki profilaktyczne ostrzegające przed zagrożeniami związanymi z nadużywaniem środków odurzających.
     Aby przybliżyć atmosferę i przebieg obchodów tegorocznej edycji DNIA DLA ZDROWIA zapraszamy do obejrzenia fotografii, ukazujących ważniejsze momenty z tej uroczystości.

Nasza widownia

Część artystyczna, a w niej taniec na powitanie

Tak to się zaczyna...

... a skutki są takie