© 2011 by WM

Pasowanie uczniów klas pierwszYCH
(14.10.2011)

Na dzień kiedy dzieci z kl. I staną się pełnoprawnymi uczniami czekają bardzo niecierpliwie. Poprzedzają go liczne przygotowania – uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa, ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami. To wspaniała lekcja patriotyzmu. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to jedna z najważniejszych uroczystości dla pierwszoklasistów i całej szkoły. Odbyła się 14 października 2011 r.
     Kulminacyjnym punktem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści ślubowali w obecności sztandaru szkolnego.
     Po ślubowaniu Pani dyrektor szkoły pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Dużym, papierowym ołówkiem dotykała ramion pierwszaków i mówiła: "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 11 w Grudziądzu".

Cele uroczystości:
   • Uczeń potrafi odpowiednio zachować się podczas uroczystości.
   • Zna hymn szkolny i narodowy, wie jaką postawę przyjąć podczas jego śpiewania.
   • Zna symbole narodowe.

Przebieg uroczystości

Powitanie gości i przemówienie Pani dyrektor Marleny Treichel

Przemówienie księdza proboszcza