© 2011 by WM

XIII rajd pieszy „SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP”
(22.10.2011)

W sobotę 22 X 2011 r. uczniowie szkoły podstawowej (11 uczestników) i gimnazjum (15 uczestników) wzięli udział w kolejnym XIII rajdzie pieszym poświęconym uczczeniu pamięci poległych żołnierzy oraz poznaniu pomników i historii Wojska Polskiego, zwłaszcza z okresu II Rzeczypospolitej. Rajd prowadził urokliwą trasą wzdłuż brzegu Wisły, z Tarpna przez Nową Wieś, Świerkocin, Parski, Poligon Wodny, Dzieło rogowe i zakończył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu. Długość trasy wyniosła około 12 km. Podczas wędrówki odbył się okolicznościowy konkurs wiedzy pt. „Historia Wojska Polskiego”. Tym razem uczniowie podstawówki okazali się nieco lepsi od gimnazjalistów, gdyż zajęli II miejsce, a gimnazjum zdobyło III miejsce.

Dyplomy za zajęcie II miejsca przez SP 11 i III miejsca przez Gimnazjum 1

Zdobywcami 2 miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 11 byli: Aneta Ceglińska i Paweł Tolla, natomiast dla Gimnazjum nr 1 miejsce 3 zdobyli: Jakub Gruźlewski i Bartosz Zbonikowski z klasy III b.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Zdobywcy II i III miejsca w konkursie okolicznościowym rajdu
HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO

Rajd zakończył się ciepłym posiłkiem (zupa pomidorowa i gorąca herbata) oraz ostemplowaniem książeczek na Odznakę Turysty Pieszego.

Na trasie rajdu

Na postojach

Na mecie - podczas posiłku

Odpoczynek na mecie rajdu