© 2011 by WM

XII rajd pieszy „SZLAKIEM ZAMKÓW POMORSKICH”
(15.10.2011)

Wspólne zdjęcie przed zamikiem w Radzynie

15 października 2011 wzięliśmy udział w XII rajdzie pieszym „Szlakiem Zamków Pomorskich”. Rajd wiódł trasą z Wąbrzeźna do Radzynia Chełmińskiego. Łącznie do pokonania mieliśmy 16 km. Śmiałków, którzy odważyli się wziąć udział w tym wymagającym dobrej kondycji rajdzie ze szkoły podstawowej było 11, a z gimnazjum 10. Razem 21 uczestników.
     Rajd rozpoczął się na ruinach zamku biskupiego w Wąbrzeźnie, zostaliśmy zapoznani z długą i wyczerpującą historią tej monumentalnej budowli z okresu świetności. Następnie odbył się marsz, podczas którego w połowie drogi miał miejsce konkurs wiedzy ze znajomości historii związanej z Krzyżakami, ich czasami i budowlami.
Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze.
     W kategorii gimnazjum zajęliśmy I miejsce. Szkołę reprezentowali: Mateusz Figura i Bartosz Zbonikowski z kl. III b, natomiast w kategorii szkoła podstawowa zajęliśmy III miejsce, a szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b: Maciej Winiarski i Adrian Paszkowski.

SERDECZNIE GRATULUJEMU!!!

Wspólne zdjęcie zdobywców I i III miejsca w konkursie okolicznościowym
na zamku w Radzyniu Chełmińskim

Początek rajdu
w Wąbrzeźnie
Poznajemy historię
zamku w Wąbrzeźnie
Na trasie rajdu i podczas posiłku

Przy makiecie zamku w Radzyniu
i podczas jego zwiedzania
Poznajemy historie zamku
ii zdobywamy jej wieżę

W sali tortur Na dziedzińcu zamku

Wspólna fotografia na dziedzińcu zamku

22 października 2011 r. szykuje się nowy rajd – „Szlakiem Wojska Polskiego II RP” ZAPRASZAMY!!!

Opiekun koła turystycznego
WITOLD ZYGADLEWICZ