© 2011 by WM

XXII rajd pieszy „Pamięci Września – 1939”
(17.09.2011)

17 września 2011 r. wzięliśmy udział w pierwszym w tym roku szkolnym rajdzie poświęconym pamięci kampanii wrześniowej roku 1939.
     Celem rajdu było uczczenie 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz bohaterstwa żołnierza polskiego w zmaganiach z dwoma wrześniowymi najeźdźcami: faszystowskimi Niemcami i armią radziecką.  W rajdzie udział wzięło 40 uczniów, w tym 18 uczestników ze szkoły podstawowej i 22 uczestników z gimnazjum.

Jedno ze wspólnie zrobionych zdjęć na trasie rajdu

Trasa rajdu liczyła sobie 12 km i wiodła z pętli autobusowej przy ul. Lotniczej na Księże Góry, a stamtąd do Fortu leżącego na terenie Lasku Miejskim za Wodociągami.
     Podczas rajdu odbył się konkurs okolicznościowy, którego tematem przewodnim były „Fortyfikacje Grudziądza”.  Miło nam poinformować, że w konkursie tym nasi gimnazjaliści zdobyli I miejsce. Nasza szkołę reprezentowali: Jakub Figura i Jakub Gruźlewski z kl. III b.

SERDECZNE GRATULACJE DLA NASZYCH ZWYCIĘZCÓW!

Dyplom dla zwycięzców z Gimnazjum nr 1

W zdobywaniu poszczególnych schronów i punktów obrony na Księżne Góry dopomogła nam śliczna, słoneczna pogoda, która od samego początku zapowiadała powodzenie w trudach pokonywania poszczególnych pięter fortyfikacji. Pomimo wielu utrudnień, jakie na trasie przygotowali dla nas organizatorzy rajdu – Wojskowe Koło PTTK „OSeSek” rajd był bardzo udany. Zakończenie miało miejsce przy jednym z Fortów w Lasku Miejskim, gdzie każdy turysta otrzymał ciepły posiłek (grochówkę) oraz gorącą herbatkę. No i oczywiście, na sam koniec dokonano uroczystego podsumowania konkursu oraz wręczenia jego zwycięzcom dyplomów i upominków.

Odbiór nagród i dyplomów za zajęcie I miejsca w kategorii gimnazjum

Przygotowania do zdobycia góry Pierwsza fortyfikacja Postój Podczas wspinaczki na Księżne Góry

Przy schronie na górze Rozwiązujemy test konkursowy Podczas wędrówki Skały nam nie straszne

Ciepły posiłek Na mecie rajdu – odpoczynek