menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
rodzice
kontakt

 

© 2013 by KG
   

RODZICE

 

Rok Szkolny 2013/2014

 

Procedura ubezpieczenia uczniów od NNW na etapie szkoły

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powinno zostać zawarte przed 1 września danego roku.

1. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zawierane jest przez szkołę jako ubezpieczenie grupowe i w zależności od postanowień umowy obejmuje uczniów szkoły.

2. Ubezpieczenie całodobowe obejmuje odpowiedzialność z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą wydarzyć się podczas wykonywania pracy lub nauki, zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, w drodze do lub z pracy, w drodze do lub ze szkoły, wycieczek szkolnych oraz w życiu prywatnym w kraju (w uzasadnionych przypadkach także za granicą) niezależnie od miejsca, chwili ich zajścia pod warunkiem, że nastąpiły w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej.

3. W ubezpieczeniu grupowym uczniów odpowiedzialność z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków rozpoczyna się od 1 dnia roku szkolnego i trwa do ostatniego dnia wakacji, pod warunkiem, że wniosek o ubezpieczenie i składki zostaną przekazane w terminie wyznaczonym przez dany zakład ubezpieczeń.

4. Wyboru zakładu ubezpieczeń dokonuje dyrektor po zapoznaniu się z różnymi ofertami zakładów ubezpieczeniowych . Działa z upoważnienia Rady Rodziców.

5. O wyborze zakładu ubezpieczeń, zakresie ubezpieczenia, warunków umowy oraz wysokości należnej składki rodzice są informowani na początku roku szkolnego na zebraniach klasowych oraz na tablicy ogłoszeń.

6. Składki z tytułu ubezpieczenia zbierają wychowawcy klas.

Procedura zgłoszenia o nieszczęśliwym wypadku

1. W przypadku zaistnienia zdarzenia na terenie szkoły lub w drodze do i ze szkoły należy o nim powiadomić nauczyciela wychowawcę. Pracownik ds. bhp dokonuje opisu zdarzenia w Rejestrze wypadków uczniów.

2. Niezależnie od miejsca wypadku należy niezwłocznie zgłosić się z dzieckiem do lekarza i zastosować się do jego zaleceń.

3. Rodzice (opiekunowie) dziecka są zobowiązani do gromadzenia dokumentacji lekarskiej dotyczącej diagnozy, przebiegu leczenia i innych skutków zdarzenia (wypadku).

4. Po zakończonym leczeniu należy zgłosić się do sekretariatu po druk pisemnego zgłoszenia roszczenia i informacje dotyczące wymaganych podstawowych dokumentów lub zgłosić telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną do ubezpieczyciela ( zależne od ubezpieczyciela).

5. Dokumenty rodzic (opiekun dziecka) wysyła lub składa osobiście w zakładzie ubezpieczeń.

6. Za dalszą procedurę odpowiedzialny jest zakład ubezpieczeń.