© 2012 by WM

DZIEŃ  DLA ZDROWIA

ZAPROSZENIE DO OBCHODÓW DNIA DLA ZDROWIA

Szkolne Koło LOP zaprasza do aktywnego uczestnictwa w obchodach DNIA DLA ZDROWIA, które w bieżącym roku szkolnym odbędzie się pod hasłem przewodnim „UŻYWAJ ŻYCIA – NIE UŻYWEK. ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO !”. Zapraszamy uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum do udziału w przedstawieniach zatytułowanych: „Szlachetne zdrowie” i „Aby pić przestali, wódce kosza dali” a także w konkursach przewidzianych w związku z obchodami tego dnia.

Przewidziano następujące zadania konkursowe:

1) Konkurs antyalkoholowy pod hasłem: „Kocham – nie piję”.

Praca konkursowa ma być wykonana na temat możliwości spędzania czasu wolnego w rodzinie bez udziału alkoholu; praca powinna w najciekawszy sposób obrazować hasło przewodnie konkursu.

Forma pracy to projekt plastyczny. Praca powinna zawierać także hasło.

Technika wykonania pracy dowolna (np. akwarele, pastele, kredki, szkic ołówkiem, wyklejanka z papierów kolorowych, wydzieranka, łączenie różnych technik plastycznych itd.) lub zdjęcia.

Prace zgłoszone na konkurs muszą być pracami własnymi uczestników konkursu (na jedną pracę może przypadać od 1 do  3 uczestników z danej klasy), wykonanymi samodzielnie i spełniać cele konkursowe.

2) Dodatkowo w przypadku uczniów gimnazjum można również złożyć pracę pisemną pt.: Dlaczego w młodym wieku powinniśmy unikać alkoholu? W tym wypadku prace należy napisać indywidualnie i samodzielnie, najlepiej w postaci wydruku komputerowego – maksymalnie 2 strony formatu A 4.

- Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursach mogą dostarczać prace do organizatora (opiekuna SK LOP p. W. Zygadlewicza) w terminie do 31 października 2013 r.

Szczegółowe wymagania odnoszące się do poszczególnych zadań konkursowych znajdują się w regulaminie konkursów towarzyszących obchodom DNIA DLA ZDROWIA.

Podsumowanie konkurencji oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas obchodów tego dnia (2 – 3 grudnia 2013 r.)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH ORAZ DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!

Opracowanie:
Opiekun SK LOP mgr Witold Zygadlewicz