sponsorzy

© 2008 by MS

ZIELONY CERTYFIKAT

STARANIA O ZIELONY CERTYFIKAT TRWAJĄ

W dniu 25 marca br. członkowie koła LOP oraz koła przyrodniczego postanowili zwiększyć różnorodność gatunkową „Ptasich Kącików”.
Do pracy stawili się: Michał Stefański (V b), Natalia Plata (IV b), Anna Januszewska (III a Gim), Sandra Hordejuk (III b Gim), Jarosław Węgler (III b Gim), Michalina Paszkowska (III a Gim) oraz Daria Borowska (III a Gim).
Jak zwykle w sadzeniu drzewek i krzewów pomagał nam pracownik RDLP w Toruniu – p. mgr inż. Jerzy Bargiel.
Dosadziliśmy następujące gatunki: świerk, buk, śliwa ałycza, forsycja, dereń i trzmielina.

Oto kilka zdjęć z przebiegu prac
:

Od lewej: sadzimy świerki, podczas sadzenia buków, w pracach jak zwykle pomagał nam pracownik służby leśnej
  Jarek dokarmia ptaki

Wszystkie prace, jak na razie przebiegają zgodnie z planem, i mamy nadzieję, że tak będzie do samego końca realizacji przedsięwzięcia. Właśnie kupiliśmy nasiona roślin zielnych oraz budki lęgowe dla ptaków, które już zostały zawieszone na rosnących w pobliżu topolach.

Oto jedna z nich – wywieszona na topoli
  I druga na kolejnej topoli w pobliżu „Ptasiego Kącika”
  A tak prezentuje się ogród wczesną wiosną 2008r.

Wygląda na to, że wszystkie sadzonki się przyjęły (deszcze sprzyjają)

Opiekun SK LOP

>> do początku