© 2007 by WM

ZIELONY CERTYFIKAT

16 listopada 2007 r. posadziliśmy „PTASIE KĄCIKI”

Wszystko zaczęło się o godz. 9:30. Grupa wyznaczonych uczniów z koła LOP
(A. Franczak, J. Węgler oraz R. Modzelewski) wspólnie z pracownikiem służby leśnej p. J. Bargielem i opiekunem koła p. W. Zygadlewiczem wyjechali do Leśniczówki w Lisnowie, gdzie odebrali sadzonki wybranych gatunków drzew i krzewów wraz z substratem glebowym.

W szkółce leśnej w Lisnowie ze szkółkarką p. Tatianą Gregorcewicz (od lewej),
p. Jerzym Bargielem, pracownikiem RDLP w Toruniu, R. Modzelewskim,
A. Franczakiem, J. Węglerem – członkami koła i p. Witoldem Zygadlewiczem, opiekunem SK LOP.

Wykopujemy sadzonki w szkółce leśnej w Lisnowie.

W drodze powrotnej ze szkółki leśnej w Lisnowie.

Po powrocie do szkoły zaczęliśmy sadzić przywiezione ze szkółki sadzonki drzew i krzewów.
I grupa – uczniowie klas I-III (koło Miłośników Przyrody), pod opieką p. A. Luszkowskiej sadziła na terenie placówki.
II grupa - uczniowie klas IV – VI (koło przyrodniczo- turystyczne), pod kierunkiem p. W. Zygadlewicza sadziła na terenie osiedla przy skrzyżowaniu ulic Puszkina i Droga Pomorska.
III grupa – uczniowie klas gimnazjalnych (koło LOP), pod kierunkiem p. B. Pączek również sadziła na terenie osiedla przy ul. Aleja Sportowców naprzeciwko Przedszkola Miejskiego „Mniszek”
W prawidłowym sadzeniu roślin wspierał nas pracownik RDLP w Toruniu p. Jerzy Bargiel. Duże wsparcie uzyskaliśmy również ze strony pracowników szkoły: p. Mirka i p. Wiesława oraz rodziców, którzy chętnie pomagali w kopaniu i sadzeniu drzewek.

Powitanie uczestników prac sadzeniowych przed budynkiem szkoły. Oficjalne powitanie pracownika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
p. mgr inż. Jerzego Bargiela.
Prace posuwają się do przodu. Zaangażowanie było naprawdę duże.

No cóż, jak każde zadanie, tak i to dobiegło końca – PTASIE KĄCIKI stały się faktem. Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi serdecznie dziękujemy za cały trud i wysiłek włożony w realizację przedsięwzięcia.
Pełna relacja z przebiegu prac znajduje się na witrynie internetowej szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody oraz w galerii.

W IMIENIU CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
ZA UDZIELONĄ POMOC ORAZ WSPARCIE