© 2009 by Marian

UROZMAICENIE PTASIEGO KĄCIKA NA TERENIE SZKOŁY

14 – 15 kwietnia 2009r

Budowa małej niecki wodnej

W dniach 14 i 15 kwietnia 2009 r. na terenie Ptasiego Kącika założonego przy budynku szkoły odbyły się prace związane z jego urozmaiceniem. Prace wykonano dzięki wsparciu pracowników Lasu Miejskiego, w tym szczególnie leśniczego Lasów Komunalnych p. Andrzeja Zielaskowskiego.
Wśród prac znalazły się te, które pozwoliły założyć nieckę wodną, dodatkowe schronienie dla zwierząt lądowych: płazów, gadów, drobnych ssaków oraz dla ptaków i owadów.
Założono też nowe budki lęgowe i inne elementy ubogacające teren kącika.

Zakładanie dodatkowego schronienia dla zwierząt

W czasie gdy wykonywano te prace uczniowie podlewali sadzonki drzew i krzewów, które zostały przez nich posadzone 8 kwietnia br. Było co podlewać, w końcu posadziliśmy 160 sztuk plus około 120 sztuk posadzonych w roku ubiegłym. Oto zdjęcia z przebiegu tej pracy.

15 kwietnia prace dobiegły końca.
A oto ich efekt:

Efekt końcowy, po zakończeniu prac: budki lęgowe i schronienie dla zwierząt

Więcej fotografii w galerii zdjęć zapraszamy!
Opiekun koła LOP:

W. Zygadlewicz