sponsorzy

PLACÓWKA OŚWIATOWA JAKO OŚRODEK
ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

"ZIELONY CERTYFIKAT"

W dniu 1 października 2008r. Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie w ramach programu „Zielony Certyfikat” zorganizowała Ogólnopolską Konferencję – pn.: „Edukacja konsumencka a edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Koordynator zespołu pracującego nad realizacją 2 – letniego przedsięwzięcia, będącego częścią składową programu p. Witold Zygadlewicz pogłębił wiedzę z zakresu znajomości zasad ewalucji działań podejmowanych w szkole w ramach przedsięwzięcia, a także otrzymał materiały promujące wśród uczniów zachowania proekologiczne oraz wiele narzędzi pomocnych w wykonywaniu różnych zadań edukacyjnych o charakterze przyrodniczym w terenie. W programie konferencji znalazły się także wykłady poświęcone znaczeniu edukacji konsumenckiej na rzecz zrównoważonego rozwoju, warsztaty poświęcone świadomości konsumenckiej dzieci i młodzieży oraz szeregu spraw bieżących związanych z działaniami placówki w ramach programu „Zielony Certyfikat”.

Każdy uczestnik nie tylko pogłębił wiedzę ale został również obdarowany materiałami konferencyjnymi, które z pewnością przydadzą się w pracy każdego nauczyciela zainteresowanego wdrażaniem zagadnień ekologicznych i prozdrowotnych w szkole.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z przebiegu konferencji, która jak co roku odbyła się pod patronatem między innymi: Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorów i Wicekuratorów Oświaty z różnych województw, w tym również Kujawsko – Pomorskiego Wicekuratora Oświaty i wielu innych przedstawicieli szacownych instytucji.

Koordynator zespołu ds. Zielonego Certyfikatu

przy ZSO nr 1 w Grudziądzu