© 2008 by WM

ZIELONY CERTYFIKAT

NA ZAJĘCIACH KOŁA PRZYRODNICZEGO REALIZUJEMY ZADANIA ZGODNIE Z ZAŁOŻENIAMI OKREŚLONYMI W HARMONOGRAMIE PRAC ZWIĄZANYCH ZE STARANIAMI O UZYSKANIE „ZIELONEGO CERTYFIKATU”

W miesiącach jesiennych i zimowych (X – XII/2008) kontynuowaliśmy wiele prac związanych z naszymi staraniami o zdobycie Zielonego Certyfikatu.

Między innymi rozpoczęliśmy sezon dokarmiania ptaków. W ramach zajęć przygotowaliśmy ptasie specjały. Do ich przygotowania wykorzystaliśmy: smalec, gotowaną marchew, ryż, płatki owsiane,  ziarna zbóż itp.

Po wypełnieniu siatek ptasim ciastem wyszliśmy na teren ptasiego kącika, gdzie w karmnikach i na drzewach wywiesiliśmy przygotowane jedzenie dla ptaków, i to zarówno dla ziarnojadów, jak i owadożerców. Oto fotografie wykonane dn. 2 grudnia br.

Wcześniej w naszym lasku wykonaliśmy ponowne pomiary, które związane były z realizacją projektu edukacyjnego Polskiego Klubu Ekologicznego – Oddział Wschodnio-Pomorski w Gdyni pn.: OBSERWATOR PRZYRODY – Las. Powtórnie sprawdziliśmy, czy zaszły jakieś zmiany po upływie roku od poprzednich badań. Z wielką radością stwierdziliśmy, że zmian, które mogłyby naruszyć prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu leśnego od poprzedniego roku badań nie dostrzegliśmy.

Warto podkreślić , że w bieżącym roku szkolnym, w listopadzie 2008r. przesłaliśmy swój raport z zeszłorocznych badań wykonanych w lesie. Raport został wysłany do koordynatora projektu edukacyjnego „OBSERWATOR PRZYRODY” w Gdyni i jest dostępny w placówce. Został on również przekazany Leśniczemu Lasów Komunalnych na terenie miasta Grudziądz Panu Andrzejowi Zielaskowskiemu oraz do Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Grudziądzu.

Przebiegu prac na terenie PTASIEGO KĄCIKA oraz w pobliskim lesie znajduje się w galerii zdjęć – ZAPRASZAMY

DO GALERII FOTO -->