szkoła

aktualności

nasz patron

galeria arch.

galeria archiwum

nauczyciele

mały samorząd

samorząd uczniowski

biblioteka szkolna

pedagog szkolny

świetlica szkolna

terapia szkolna

logopeda szkolny

rodzice i uczniowie

plan lekcji

sprawdzian

terminy sprawdzianów

podręczniki

kalendarz szkolny

spotkania z rodzicami

koła zainteresowań

sportowa strona szkoły

galeria

kontakt

Zespół Szkół

Gimnazjum nr 1

 

aktualizacja 2012

© 2012 by MS, WM

 

 

 

                                                                
DBAMY  O  ZDROWIE  NASZYCH  DZIECI !

Dbając o jak najlepszą formę psychiczną i fizyczną uczniów naszej szkoły konsekwentnie od wielu lat uczestniczymy w programach promujących zdrowe nawyki żywieniowe. Staramy się również włączać do nowych akcji o podobnej tematyce. Uczniowie klas młodszych aktywnie uczestniczą w programach i akcjach promujących zdrowe odżywianie.

Nasza szkoła podejmuje szereg działań promujących zdrowy tryb życia. Bierzemy udział w programach "Owoce w szkole" oraz "Mleko dla szkół". Uczniowie klas I - III otrzymują 2 razy tygodniu mleko oraz świeże owoce i warzywa. We wszystkich klasach przeprowadzono lekcje nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Głównymi celami programu „Owoce w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, a w szczególności zwiększenie ilości spożywanych przez nie owoców i warzyw, a także popularyzowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu poprzez działania edukacyjne ( zajęcia, konkursy) realizowane w szkole.

Otrzymywane porcje są nieodpłatne, jedynym obowiązkiem rodziców lub opiekunów prawnych jest wypełnienie dwa razy w roku specjalnej deklaracji, za pomocą, której wyrażają zgodę na udział dziecka w programie. Całe przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Agencją Rynku Rolnego. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się;

  • świeże owoce ( jabłka, gruszki, truskawki)
  • świeże warzywa ( marchew, paprykę słodką, rzodkiewki)
  • soki owocowe, warzywne, owocowo – warzywne

Każdy uczeń otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego warzywnego przygotowanego do bezpośredniego spożycia.

Dzięki temu programowi dieta naszych dzieci zostaje wzbogacona o dodatkową porcję witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju, a także poszerza się stan ich wiedzy na temat właściwego odżywiania się.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się także do akcji „Czyste rączki” prowadzonej przez firmę CAREX. Dzieci wykonywały pracę konkursową „Dbamy o nasze zdrowie” – każda klasa otrzymała w nagrodę mydełka w płynie.