logopeda szkolny

© 2012 by M

Dziady” Adama Mickiewicza w szkole

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,

Co to będzie? Co to będzie?”

22 listopada 2012 roku odbyła się w naszej szkole inscenizacja II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Przed licznie zgromadzoną publicznością – rodzicami, przyjaciółmi, dyrekcją, nauczycielami – wystąpili uczniowie klas VI i V.

W tajemniczej scenerii kaplicy cmentarnej pojawiają się duchy zmarłych, którym żyjący pragną pomóc. Obrzęd ten kultywowany był do XIX wieku przez prostych ludzi w czasie jesiennego przesilenia, co koreluje z obecnym dniem Wszystkich Świętych.

Występowi towarzyszyło wiele emocji i przeżyć, zarówno ze strony młodych aktorów, jak i ich bliskich. Wiele wysiłku włożono w przygotowanie strojów, charakteryzacji i scenografii. Nad przedsięwzięciem czuwały nauczycielki Hanna Figura i Marita Grajewska Treder.