start

kontakt z klubem

© 2013 by WM

Zawody strzeleckie podczas rajdu PTTK

W minioną sobotę 8 marca 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbyło się zakończenie XLV rajdu wielodyscyplinowego „Grudziądz wolny”.

Organizatorami rajdu byli: Wojskowe Koło PTTK „OSeSeK” przy Klubie Centrum Szkolenia Logistyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku, Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagittarius”, Oddział PTTK w Grudziądzu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.

Nasz klub już po raz trzeci zorganizował dla uczestników tego typu rajdu, zawody strzeleckie.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie z 22 placówek oświatowych miasta i powiatu grudziądzkiego. Najwięcej uczestników zgromadziła kategoria szkół podstawowych, aż 11 szkół: SP nr 3, SKKT PTTK przy SP 5, SP nr 7, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 12, SP nr 15, SP nr 18, SP nr 21, SP Radzyń Chełmiński, SP Wałdowo Szlacheckie.

W kategorii Gimnazjum wystartowało 6 reprezentacji: Gimnazjum nr 1, nr 5, nr 6, nr 7, Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim, Gimnazjum w Wałdowie Szlacheckim.

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych reprezentowana była przez 5 placówek: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, ZS Rolniczych, ZS Technicznych, ZS Gastronomiczno-Hotelarskich i III LO.

Należy podkreślić duże zaangażowanie członków klubu w organizację zawodów. Sekretariat zawodów stanowiły Marlena Treichel i Katarzyna Stańczyk. Sędziowaniem zawodów i opieką na strzelnicy zajmowali się Jędrzej Bansen, Magda Rujner i Angelika Wilamowska. Kierownikiem zawodów był prezes Klubu. Na uznanie zasługuje zwłaszcza postawa członka klubu – Norberta Krakowskiego. Wystąpił w roli uczestnika rajdu, przyczynił się do sukcesu Gimnazjum nr 1 (wraz z Anetą Ceglińską) w zawodach strzeleckich, a także sprawował pieczę nad porządkiem oraz regulował ruch zawodników na strzelnicy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych wyglądały następująco.

• Szkoły Podstawowe

1. Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim,

2. Szkoła Podstawowa nr 21,

3. Szkoła Podstawowa nr 15.

• Gimnazja

1. Gimnazjum nr 1,

2. Gimnazjum w Wałdowie Szlacheckim,

3. Gimnazjum nr 5

• Szkoły Ponadgimnazjalne

1. Zespół Szkół Technicznych,

2. III Liceum Ogólnokształcące,

3. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.