start

© 2012 by WM

III Świąteczny Turniej Strzelecki - RELACJA
(08.12.2012)

W miniona sobotę – 8 grudnia 2012 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Grudziądzu odbył się III Świąteczny Turniej Strzelecki. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez członków klubu. Po raz kolejny na strzelnicy poza członkami klubu pojawili się rodzice, rodzeństwo, a także sympatycy klubu. W tym gronie swoje strzały oddał również Starosta powiatu grudziądzkiego – pan Marek Szczepanowski.
     Zawodnicy przygotowując zawody nie zapomnieli o wystroju. Pojawiła się ślicznie przystrojona choinka oraz liczne ozdoby świąteczne, które przybliżyły wszystkim uczestnikom zbliżającą się atmosferę świąt. Nagrody dla najlepszych zawodników w obu kategoriach zostały przekazane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej. Niebagatelnej pomocy w organizacji zawodów udzieliła warszawska firma M.K. Szuster. Cieszy również pojawienie się lokalnego sponsora w postaci Zakładu Produkcji Obuwia „LEMIGO”.
     Co do strony sportowej należy odnotować 51 osobostartów (24 młodzież i 27 dorośli). Zużyto ponad 250 szt. śrutu.
     Podczas turnieju gościliśmy również przedstawicieli mediów. Reporterzy Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu prowadzili wywiady z uczestnikami zawodów. Relacja na stronie internetowej: http://www.tvsm.pl w dziale Grudziądzki Magazyn Sportowy będzie dostępna od 13.12.2012 r. Ponadto serwis fotograficzny, zapewniły nam dziewczęta w postaciach Agnieszki Kędzierskiej i Kamili Urban.
     Mimo zbliżającego się okresu przedświątecznego, zawody wyzwoliły wiele emocji oraz szlachetnego ducha rywalizacji. Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców.
W kategorii dorośli:
     1. miejsce – Adam Klimek
     2. miejsce – Sławomir Bansen
     3. miejsce – Łukasz Brudniewicz
W kategorii uczniowie:
     1. miejsce – Jędrzej Bansen
     2. miejsce – Marcin Rujner
     3. miejsce – Karol Kwiatkowski
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się przedstawiciel dorosłych – pan Adam Klimek.
     Fotorelacja, autorstwa wspomnianych dziewcząt znajduje się na stronie internetowej Klubu zso1.nazwa.pl/sagittarius/galeria.htm

wyniki