start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2011 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

RUSZYŁA "GIMNAZJADA STRZELECKA"

19 marca 2011 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego ruszyła czwarta edycja zawodów pn. „Gimnazjada Strzelecka-2011”.
     Uczestnicy zawodów poza strzelaniem mieli zapewniony dostęp do komputerów internetowych oraz szkolnego sklepiku. Słowa uznania padały zwłaszcza pod adresem przepysznych, świeżych kanapek oraz ciasta.
     Rywalizacja sportowa przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy wymieniali się uwagami dotyczącymi nie tylko strzelectwa, ale również wieloma innymi tematami. Okazało się, że przy okazji zawodów spotkali się miłośnicy m.in. japońskiej mangi.
     Wyniki zawodów były następujące. W konkurencji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zuzanna STAŃCZYK z Gimnazjum Nr 3. Zwycięzcą w klasyfikacji chłopców został Karol SZCZEPAŃSKI z Gimnazjum Nr 1.
    Czołówka klasyfikacji drużynowej przedstawia się następująco:
1. Gimnazjum Nr 1 (Mniszek),
2. Gimnazjum Nr 12 (
Strzemięcin),
3. Gimnazjum Nr 9 (Tarpno).

Nadmienić należy, że do zawodów zgłosiła się liczna grupa zawodników indywidualnie z różnych gimnazjów, którzy są zainteresowani strzelectwem sportowym i ciekawym spędzeniem czasu wolnego w sobotę. Sytuacja ta wynika z faktu, iż wśród uczniów istnieje chęć udziału w zawodach, lecz niestety niektóre szkoły nie dokonały jeszcze zgłoszenia do zawodów. Biorąc pod uwagę fakt, że do klasyfikacji łącznej zalicza się pięć z sześciu rund zawodów, zapraszamy w najbliższą sobotę (26 marca) pozostałe gimnazja z miasta i powiatu.

Cykl zawodów dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Gminy Miasto Grudziądz.

zobacz wyniki