start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2009 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

GIMNAZJADA-2009

W dniu 27 marca br. ruszyła trzecia edycja Gimnazjady Strzeleckiej w Grudziądzu.
Cykl zawodów skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych miasta i powiatu grudziądzkiego. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Starosty Grudziądzkiego.
      Finansowanie zawodów na chwilę obecna dokonywane jest ze środków Gminy-Miasto Grudziądz. Organizatorzy, śladem lat poprzednich liczą też na pomoc ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej.
      Podczas pierwszej rundy wystartowało ponad 20 uczniów. Tym razem zawody, w ramach urozmaicenia, odbyły się z innego typu broni niż to było do tej pory. Spowodowało to znaczne utrudnienie, nawet dla najlepszych zawodników. Tym niemniej doprowadziło do zaskakujących wyników, nawet dla samych startujących.
I tak w kategorii dziewcząt triumfowały:
   1. Aleksandra Nowak
   2. Martyna Piechowska
   3. Milena Trelewicz
w kategorii chłopców:
   1. Paweł Heberlein
   2. Mateusz Zieliński
   3. Kamil Kędzierski
      Natomiast czołówka klasyfikacji drużynowej po pierwszej rundzie, przedstawia się następująco:
   1. Gimnazjum Nr 12
   2. Gimnazjum Nr 1
   3. Gimnazjum w Rudzie

Zapraszamy pozostałe Gimnazja do udziału w zawodach. Następne spotkanie – 24 kwietnia na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „SAGITTARIS” w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mniszku.

zobacz wyniki