start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2008 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

PODSUMOWANIE „GIMNAZJADY STRZELECKIEJ – 2008” W GRUDZIĄDZU

5 grudnia br. odbyło się podsumowanie cyklu zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej „Gimnazjada Strzelecka – 2008”. Uroczystość ta odbyła się na obiektach strzelnicy pneumatycznej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „SAGITTARIUS” w Grudziądzu. Z racji tego, że klub mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, powitania gości dokonała dyrektor placówki – pani mgr Marlena Stańczyk. Wśród licznie zebranych byli oczywiście zawodnicy, uczniowie grudziądzkich gimnazjów. Przybyli oni w gronie opiekunów zespołów oraz dyrektorów macierzystych szkół. Szczególnym gościem był znany trener, m.in. mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego, a obecnie Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej – Ryszard Szczepański.
     Po powitaniu kierownik zawodów, a jednocześnie trener klubu „Sagittarius” – ppłk Jacek Treichel, przedstawił prezentację multimedialną ukazująca historię klubu, przedsięwzięcia przez niego realizowane, sukcesy i problemy stojące przed Klubem.
Następnie odbyła się najprzyjemniejsza część uroczystości. Wręczono nagrody indywidualne w klasyfikacji dziewcząt, chłopców oraz open. Ponadto wyróżniono zespoły.
     W każdej z klasyfikacji nagrodzono zdobywców pierwszych sześciu miejsc.
Ponadto wręczono skromne upominki dla sędziów i opiekunów zespołów. Całość zakończyła się wspólnym jedzeniem wielu rodzajów znakomitego ciasta, przekazanego przez sympatyka klubu, pana Jacka Piersę z Brodnicy.
     Należy podkreślić, że całe przedsięwzięcie było dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Gminę-Miasto Grudziądz.

Podsumowanie Grudziadzkiej Gimnazjady Strzeleckiej ukazało się również na stronach www Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej http://www.wojsko-polskie.pl