start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2012 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

Nordic Walking w „Sagittariusie”
(14.02.2012)

W dniu dzisiejszym tj. 14 lutego 2012 r. (Walentynki) do naszego klubu zawitało nowe. Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od gminy miasta Grudziądz klub zakupił i wykorzystuje w procesie treningowym kije do Nordic Walking.
    Część zawodników Sagittariusa uczestnicząca podczas ferii zimowych w zajęciach miała okazję zapoznać się z tą formą rekreacji. Dzisiejszy trening rozpoczął się od doboru kijów oraz intensywnej rozgrzewki. Później na boisku szkolnym omówiono i przećwiczono podstawy marszu techniką Nordic Walking. Kolejnym etapem był spacer po Mniszku. Zawodnicy naszego klubu będą mieli w przyszłości doskonałe warunki do podnoszenia swej tężyzny fizycznej z wykorzystaniem kijów. Niskie jak na warunki miejskie natężenie ruchu samochodowego, bliskie położenie lasu i jeziora to wymarzone miejsce do korzystania z tej formy rekreacji ruchowej. Po marszu zrealizowano ćwiczenia odprężające, a po krótkim odpoczynku, dotlenieni zawodnicy odbyli strzelania. Efekty były doskonale widoczne na tarczy, a kręgosłupy wymęczone przed komputerami zapewne aż podskakiwały z radości dzięki takiej formie aktywnego wypoczynku.
     Nasz spacer dokumentują poniższe zdjęcia.