start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2011 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

II Świąteczny Turniej Strzelecki
(17.12.2011)

Sobota 17 grudnia 2011 r. Na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” odbył się II Świąteczny Turniej Strzelecki. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez członków klubu. Miłym akcentem turnieju był fakt, ze wraz z zawodnikami przybyli rodzice i sympatycy klubu, chcący spróbować swych sił w strzelectwie. Pomimo świątecznych przygotowań dopingowali do końca swoje dzieci, a także sami w swojej kategorii wiekowej spróbowali sprawdzić umiejętności strzeleckie.
     Poza rywalizacją sportową, w tle czuć było już atmosferę świąt, o czym świadczyła gazetka przygotowana przez członków Klubu. Miłym akcentem było to, iż każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Nagrody dla najlepszych zawodników w obu kategoriach zostały przekazane przez Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej.
    Co do strony sportowej należy odnotować 63 osobostarty (45 młodzież i 18 dorośli). Zużyto ponad 300 szt. śrutu. O tym jak zacięta była rywalizacja świadczy fakt, że w 4 przypadkach konieczne było skrupulatne liczenie 10, 9, 8… ponieważ zawodnicy uzyskali identyczna liczbę punktów.
    Podczas turnieju gościliśmy również przedstawicieli mediów. Reporterzy Telewizji Kablowej prowadzili wywiady z uczestnikami zawodów. Relacja na stronie internetowej:
http://www.tvsm.pl w dziale Grudziądzki Magazyn Sportowy będzie dostępna od 21.12.2011 r. Ponadto serwis fotograficzny, jak zwykle na najwyższym poziomie, zapewnili nam – Piotr Bilski i Gerard Szukay.

Strzelanie

Oczekiwanie na strzelanie

Komisja sprawdza wyniki

Wręczenie nagród

Mimo okresu przedświątecznego, zawody wyzwoliły wiele emocji oraz szlachetnego ducha rywalizacji. Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców.

W kategorii dorośli:
    1.    miejsce – Piotr Bilski
    2.    miejsce – Andrzej Nader
    3.    miejsce – Sławomir Bansen
W kategorii uczniowie:
    1.    miejsce – Jędrzej Bansen
    2.    miejsce – Zuzanna Stańczyk
    3.    miejsce – Karol Kwiatkowski

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się reprezentant młodzieży – Jędrzej Bansen.

Fotorelacja, autorstwa Piotra Bilskiego na stronie internetowej Gazety Pomorskiej
Relacja na stronach MON
Notatka w Gazecie Pomorskiej