start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2010 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

PODSUMOWANIE FERII

Śladem lat minionych, klub strzelecki zorganizował zajęcia podczas ferii zimowych. Notatki o zajęciach zamieszczone zostały nie tylko na stronie klubu
i szkoły. Informację tą podały również lokalne media: Gazeta Pomorska, Nowości, portal internetowy www.faktygrudziadz.pl. Odnotowała to również strona internetowa Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.
     Zajęcia odbywały się codziennie w wymiarze czterech godzin lekcyjnych.
W tym roku największym wrogiem okazała się … temperatura panująca na strzelnicy. Z racji srogiej zimy spadała ona do 12 oC. Mimo to, codziennie pojawiała się rzesza miłośników sportu strzeleckiego. Byli to nasi gimnazjaliści, uczniowie podstawówki
i co bardzo miłe, absolwenci ZSO.
     W trakcie zajęć na strzelnicy, gościliśmy również ekipę telewizji kablowej, która relacjonowała przebiega zajęć sportowych w naszym klubie.

Podczas zajęć zorganizowano też dwie wycieczki. Pierwszą odbyliśmy w dniu 20 stycznia br. na grudziądzką Cytadelę. Transport zapewnił nam nieodpłatnie
1 Ośrodek Szkolenia Kierowców, a zwiedzanie twierdzy odbyło się dzięki życzliwości Dowódcy Garnizonu Grudziądz – płk Grzegorza Mosiołka. Uczestników wycieczki oprowadzał po zakamarkach tej fortyfikacji przewodnik PTTK – Adam Gornowicz.
     W wycieczce brali także udział uczestnicy zajęć prowadzonych przez panią Hannę Szulc-Lewandowską. Minusem wyjazdu okazała się niska frekwencja ze strony młodzieży. Jednak ci, którzy zdecydowali się na wyjazd, przywieźli z sobą sporo wiedzy i moc wrażeń.

Druga wycieczka nastąpiła 27 stycznia do grudziądzkiego Muzeum. Również
i w tym przypadku 1 OSK zapewnił nam komfortowy przejazd w obie strony. Zwiedzaliśmy wystawę: „Fotografia Dzikiej Przyrody” oraz Sale Tradycji Jazdy Polskiej. Tu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historia dotycząca kawalerii, jej związków z Grudziądzem, usłyszeć o słynnych postaciach historycznych, które szkoliły się lub były szkolone w tej kawaleryjskiej Alma Mater. W trakcie zwiedzania nasza młodzież rozwiązywała również zadania konkursowe przygotowane specjalnie podczas ferii przez Muzeum.

W tym roku, ferie przypadały w styczniu. Właśnie w tym czasie obchodzimy rocznicę powrotu miasta do Macierzy. Dlatego też całość zajęć, a szczególnie tematyka wycieczek nawiązywała do tego ważnego wydarzenia, tym samym wpisując się w całokształt działań patriotycznych prowadzonych przez klub oraz kształtowanie postaw proobronnych wśród naszej młodzieży. Miłym dodatkiem był fakt, iż dwie zawodniczki klubu – Anita Lewandowska i Milena Trelewicz, brały udział wraz z panią dyrektor Marleną Stańczyk w składzie delegacji szkolnej, podczas uroczystości na grudziądzkim Rynku w dniu 23 stycznia 2010 r.