start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2009 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

PIERWSZY POWAŻNY START

16 października 2009 r. przejdzie do historii naszego klubu. Pierwszy raz zawodnicy naszego klubu wystartowali w liczących się zawodach organizowanych przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Okazją taką stał się udział
w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym. Zawody odbyły się w Bydgoszczy na strzelnicy sekcji strzeleckiej Zawiszy.
     Nasi zawodnicy rywalizowali w konkurencji karabin pneumatyczny. Wystartowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych. W rywalizacji młodziczek brały udział:
- Aleksandra NOWAK
- Martyna PIECHOWSKA
Wśród juniorek i juniorów młodszych swoich sił próbowali:
- Agnieszka KĘDZIERSKA
- Katarzyna KLIMEK
- Jonasz PIECHOWSKI
     Udział w zawodach dostarczył naszym zawodnikom wielu cennych wskazówek i pozwolił na nabranie doświadczenia startowego.
     Niewątpliwym i zauważalnym mankamentem działalności klubu jest niedostatek własnej broni i wyposażenia dla zawodników. Spowodowało to, że startowaliśmy z wypożyczonymi od organizatorów karabinami kurtkami strzeleckimi. Brak podstawowego sprzętu do uprawiania tego sportu nie rokuje dobrze na przyszłość. Mimo, iż posiadamy w klubie dobrze zapowiadające się talenty strzeleckie.
     Niewątpliwym plusem wyjazdu był transport. Stało się tak dzięki otrzymanym
z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu środkom. Uzyskane zostały one w ramach otwartych konkursów ofert. Dzięki nim mogliśmy odbyć komfortową podróż. Transport univanem Mercedes Vito zabezpieczyła nam firma: Usługi Transportowe „Merc-Bus”.
     Dodatkową niespodzianką była okazja spotkania naszych zawodników
z Mistrzynią Europy - Joanną NOWAKOWSKĄ (na zdjęciu z naszymi dziewczętami). Joanna została zwyciężczynią na rozegranych w tym roku mistrzostwach Europy
w Osijeku (Chorwacja).

W dniu dzisiejszym tj. 22.10.2009 r. wpłynął do klubu oficjalny komunikat klasyfikacyjny zawodów. I tu wielka radość, Agnieszka KĘDZIERSKA została wicemistrzynią województwa, a Katarzyna KLIMEK trzecią zawodniczką w kategorii juniorek młodszych.

GRATULUJEMY!!!