start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007-2008 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

CENNY SPARING

Dnia 26.02.2008r. na naszej strzelnicy odbył się sparing strzelecki. Gościliśmy na u nas zawodników Bydgoskiego Klubu Strzeleckiego „Tarcza” z Bydgoszczy. Strzelcy z grodu nad Brdą przybyli pod opieką trenera, a jednocześnie wiceprezesa klubu – pana Leona Berka. Jest to jeden z najdłużej działających w sporcie strzeleckim i jeden z najbardziej zasłużonych trenerów. Wychowawca wielu zawodników, laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodów „Srebrne Muszkiety” i wielu innych imprez. Zawodnicy „Tarczy” to licealiści, prezentujący wyższy poziom wyszkolenia od naszych adeptów. Jednak nie do końca tu o wynik chodziło. Bydgoszczanie przybyli zwiedzeni pozytywnymi opiniami o naszej strzelnicy i całym obiekcie. Gospodarzom bardziej zależało na zdobyciu doświadczeń w kontakcie z bardziej doświadczonymi zawodnikami.
       Całe spotkanie przebiegało w miłej i koleżeńskiej atmosferze. W trakcie spotkania pojawiły się dwie nowe koncepcje szkoleniowe dla naszego klubu. Jedna, aby uruchomić konkurencję strzelecką – ruchoma tarcza. Druga, nie jest możliwa w realizacji bez pomocy sponsorów. Chodzi o możliwość przygotowania zawodników do strzelania z broni kulowej. Z powodu braku 50 m strzelnicy, powstaje konieczność prowadzenia treningu na trenażerze strzeleckim. Jest to koszt ok. 12-15 tys. złotych. Tego klub, na razie nie może sfinansować. Gdyby jednak pojawił się sponsor, pasjonat tej dyscypliny sportu to….
       W trakcie zawodów, ekipa Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej, kręciła materiał ze strzelania oraz prowadziła wywiady z uczestnikami. Materiał zostanie wyemitowany w bloku sportowym grudziądzkiej kablówki.
       Podczas zakończenia, goście otrzymali pamiątkowe znaczki z logo „Sagittariusa”. Wysłuchaliśmy kilku cennych rad oraz podziękowań za okazane przyjęcie. Było to miłe spotkanie szkoleniowe z elementem rywalizacji sportowej, dwóch, już teraz zaprzyjaźnionych klubów. Słowa podziękowania zostały złożone również na ręce przybyłej pani Dyrektor – Marleny Stańczyk. Goście poprosili o możliwość przybycia z inną grupą zawodników oraz w liczniejszym gonie.
       Po podsumowaniu całej imprezy, wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Wyniki zawodników (na max. 400 pkt.)

BKS „Tarcza”

1. Maciej Konsik