start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007-2008 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

AKCJA ZIMA Z „SAGITTARIUSEM”

Za nami okres ferii zimowych. Aura nie dopisała i niestety nie było białego „szaleństwa”. Chętni do uprawiania sportów na śniegu i lodzie muszą poczekać kolejny rok. Pora ferii zimowych to czas odpoczynku, regeneracji sił, myślenia o czymś przyjemnym i robienia tego, na co ma się ochotę. To również, teoretycznie, czas odpoczynku od szkoły. Teoretycznie, bo…
      Członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” spędzali czas na swojej strzelnicy. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 10.00 do 14.00. Zajęcia prowadzone były przez trenera – Jacka Treichel. Każdego dnia przychodziło blisko 15 zawodników. Ten czas wykorzystywali nie tylko na strzelanie. Były zajęcia z wykorzystaniem komputerów, przeglądanie stron związanych ze strzelectwem w Internecie. Zajmowano się również innymi dyscyplinami – tenisem stołowym, unihokejem. W rozmowach wspominano jeszcze o szachach, darcie czy nawet śmiałej propozycji pozyskania… stołu bilardowego. Świadczy to o tym, że uczestnicy dobrze czuli się w swoim gronie i nie opuszczało ich poczucie humoru.
      W trakcie spotkań otrzymaliśmy również pomoc ze strony nestora grudziądzkiego strzelectwa – pana Fryderyka Zbrzeźnego. Służył nam swoim cennym czasem i fachową pomocą. Dzięki niemu udało się naprawić jeden z uszkodzonych transporterów tarcz. Za okazaną pomoc – serdecznie dziękujemy.
      W trakcie strzelań zużyto ponad 3500 szt. śrutu. Dwa tysiące przekazane zostały nam przez Biuro Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Bydgoszczy, a 1500 szt. zakupił sympatyk klubu – pan Jacek Piersa z Brodnicy.
      Podczas zajęć strzeleckich, przeszły pozytywny chrzest nowe karabiny Walthera oraz profesjonalny strój strzelecki Natalii Przybył. U Natalii dało się zauważyć zwyżkę wyników o kilkanaście punktów. Gdyby jeszcze udało się zdobyć więcej pieniędzy, kilku sponsorów z Grudziądza to, kto wie? Być może zaplanowane wyniki na poziomie wojewódzkim przyszłyby wcześniej niż planujemy.
      Ostatniego dnia zajęć, rozegrano wewnętrzne zawody o tytuł Mistrza Ferii. Kilku czołowych zawodników nie mogło z różnych przyczyn wziąć udziału w tym sprawdzianie. Niemniej jednak najlepszy wynik i zaszczytny tytuł zdobyła w tym gronie Agnieszka Trendowicz. Gratulujemy.
      A już niedługo, bo 19 lutego kolejny sprawdzian. Gościć u siebie będziemy na sparingowych zawodach zawodników Bydgoskiego Klubu Strzeleckiego „Tarcza”. Naszym zawodnikom życzymy ukończenia zawodów „z tarczą” i samych dziesiątek.