start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

ŚWIĄTECZNY PREZENT
(20.12.2007)

12.12.2007r. odbyło się podsumowanie Gimnazjady za 2007r. Podczas wystąpienia podsumowującego cykl zawodów Prezes „Sagittariusa” wspomniał, że mamy już klub, strzelnicę, dzięki pomocy gminy-miasto Grudziądz, niebawem powstanie profesjonalne zaplecze klubu. „W chwili obecnej jedyny problem klubu u progu nowego roku, to brak profesjonalnego sprzętu. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy władz oraz ewentualnych sponsorów, w roku przyszłym rozwiążemy i ten problem”.
      Od tego czasu sytuacja już nieco zmieniła się. Otóż, w sierpniu br. Biuro K-P ZW LOK w Bydgoszczy złożyło wniosek w ramach konkursu ofert do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na zakup sprzętu. Sadziliśmy, iż temat umarł śmiercią naturalną i wniosek nie odniesie skutku. Jednakże okazało się, że dokonano rozstrzygnięcia konkursu.
      W jego wyniku Zarząd Wojewódzki LOK w Bydgoszczy otrzymał 6 000 zł na dofinansowanie zakupu dwóch karabinów pneumatycznych. Tym sposobem tuż przed świętami zakupiono za cenę 7 500 zł dwa karabiny Walther LG30. Zakup w 80% sfinansowany został ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
a w 20% przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie.
      Zakupione egzemplarze broni zostały przekazane 20.12.2007 do Grudziądza na potrzeby szkolenia, dla najzdolniejszych zawodników MKS LOK „Sagittarius” Od stycznia 2008 będą regularnie wykorzystywane w codziennej działalności strzeleckiej Klubu.
      Z tej okazji przekazujemy serdeczne podziękowania dla Samorządu Województwa oraz Ligi Obrony Kraju za pomoc w pozyskaniu profesjonalnego sprzętu. Do szczęścia brakuje nam jeszcze minimum 4 egzemplarzy broni. W tej kwestii mamy nadzieję na pomoc w 2008 roku ze strony grudziądzkich sponsorów.

Zdjęcia karabinu pochodzą ze strony internetowej