start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

ARTYKUŁ w GAZECIE POMORSKIEJ (WYDANIE  GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIE)

Młodzież. Spotkanie klubów LOK – turniej strzelecki – Golub-Grudziądz

„Grot” kontra „Sagittarius”

W sobotę młodzież z drużyny „Grot” golubsko-dobrzyńskiego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju „Strażak” spotkała się z reprezantacją Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Grudziądzu. Spotkanie było okazją do rozegrania zawodów i zwiedzania Grudziądza jako stolicy polskiej kawalerii.
      Pomysłodawcą imprezy był Jacek Treichel, dyrektor Biura Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Ligi Obrony Kraju i trener „Sagittariusa”. To klub, który rozpoczął działalność kilka miesięcy temu. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu powstała tam zmechanizowana strzelnica, na której można rozgrywać zawody z karabinów pneumatycznych. Gimnazjaliści z tej szkoły trenują strzelectwo raz tygodniu. Klub prowadzi też Gimnazjadę Strzelecką, w której uczestniczą reprezentacje szkół z miasta i powiatu grudziądzkiego.
      - Strzelnica działa od 10 września, powstała dzięki woli współpracy ze strony dyrektor szkoły Marleny Stańczyk i rodziców uczniów, którzy wspierają ten pomysł – mówi Jacek Treichel. – Teraz zaproponowaliśmy rozgrywki drużynie Golubia-Dobrzynia, aby nawiązać kontakty między dwoma klubami i jednocześnie wprowadzić element rywalizacji, który w każdym sporcie jest bardzo ważny.
      Golubiacy to Drużyna Strzelecko-Jeździecka „Grot”, która działa jako sekcja KS LOK „Strażak”. Jej członkowie uczą się strzelectwa pod okiem Zbigniewa Jakubowskiego. Jednocześnie trenują jazdę konną w Golubskim Klubie Jeździeckim PTTK. Reprezentacja „Grot” zwyciężyła w zakończonej niedawno Młodzieżowej Lidze Strzeleckiej KS LOK „Strażak”. W sobotę zmierzyła się z grudziądzanami.
       Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar prezesa UKS „Sagittarius” rozegrały dwie sześcioosobowe reprezentacje. W każdej strzelały trzy dziewczyny i trzech chłopców. Zawody wygrała drużyna z Grudziądza, która zdobyła 925 punktów. „Grot” wywalczył ich 815. Indywidualnie zwycięzcą został Piotr Meller z „Sagittariusa” (174 punkty), najlepszą spośród dziewcząt była Agata Buczek z „Grotu” (165 punktów).
      - To bardzo ciekawe doświadczenie dla naszych zawodników, tym razem przegraliśmy, ale zapraszamy na rewanż do Golubia-Dobrzynia – mówi Krzysztof Michałowski, prezes KS LOK „Strażak”. – Jako drużyna jeździecka postawiliśmy ostatnio na treningi jazdy i zaniedbaliśmy trochę wiatrówki, brak ćwiczeń wpłynął na pewno na wynik turnieju. Trzeba tu przyznać, że reprezantacja gospodarzy była przygotowana do zawodów bardzo dobrze.
       Drugą częścią spotkania była wizyta w grudziądzkim muzeum, gdzie młodzi strzelcy zwiedzili wystawy poświęcone tradycji jazdy polskiej.

Dariusz Guzowski

ARTYKUŁ w GAZECIE POMORSKIEJ (WYDANIE  GRUDZIĄDZKIE)