start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

WIZYTA MIĘDZYSZKOLNEGO KLUBU STRZELECKIEGO SAGITTARIUS
W BYDGOSZCZY (20.10.2007)

Dnia 20 października 2007r., 11 członków Międzyszkolnego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Grudziądzu odbyło wizytę na obiektach strzelnicy WKS Zawisza Bydgoszcz – Sekcja strzelecka. Organizatorem wyjazdu był Prezes klubu,
a jednocześnie trener strzelectwa Jacek Treichel. Podczas wyjazdu młodzi adepci tej trudnej dyscypliny sportu mieli okazję do wielu ciekawych wrażeń. Spotkali się
z reprezentantami Polski. Olimpijczykiem Wojciechem Knapikiem oraz członkinią kadry Polski juniorów Joanną Nowakowską. Nasi reprezentanci podzielili się swoją wiedza i życzyli wielu równie wysokich wyników co oni sami. Później była okazja przymierzenia profesjonalnych strojów będących wyposażeniem wyczynowego strzelca. Nie zabrakło oczywiście strzelań. Strzelano z karabinu i pistoletu pneumatycznego, a także karabinu kulowego 0.22”. Po obiektach strzelnicy oprowadzał oraz udzielał rad trener Tadeusz Czerwiński. Inni trenerzy również okazywali zrozumienie i służyli pomocą. Młodzież, przez innych zawodników, łącznie z reprezentantami kraju traktowana było po koleżeńsku, co bardzo ucieszyło naszych młodych zawodników i zmotywowało do dalszej pracy.
      Wyjazd udał się również dzięki współpracy rodziców – pana Piechowskiego
i Nowaka, którzy pomogli w transporcie zawodników do Bydgoszczy. Bardzo im dziękujemy i zapraszamy pozostałych rodziców do pomocy w działalności klubu.

Martyna Piechowska na stanowisku ramię w ramię z olimpijczykiem Wojtkiem Knapikiem

Mała Ola Nowak z karabinem marzenie – pożyczonym
na chwilę od Asi Nowakowskiej

Nasza Martyna nie chciała się rozstać z wyczynowym strojem – właśnie zakupionym
przez Zawiszę

Zawodnicy MKS „Sagittarius” z trenerem
przed strzelnicą bydgoskiego „Zawiszy”.