Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

>> REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - zobacz<<

Bibliotekarz Anna Głodowska

BILIOTEKA CZEKA

Poniedziałek

Wtorek

8.00 –14.00

8.00- 14.00

Środa

8.00 –15.00

Czwartek

8.00 –14.00

Piątek

8.00 –13.00

Biblioteka oferuje:

  • Pomoc w wyborach czytelniczych i poszukiwaniu informacji,

  • Dostęp do zasobów Internetu

  • Zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej,

  • Konkursy czytelnicze, literackie, plastyczne.

 

W biblioteace :

· chętnie Cię widzimy

· nie stawiamy stopni

·do niczego nie zmuszamy

 

W bibliotece możesz:

· wybierać i wypożyczać książki

·czytać czasopisma

·myśleć i szukać informacji

· korzystać z internetu

· pytać

·uśmiechać się

· mieć spokój

 

10 ważnych pożytków z czytania książek (nie tylko przez dzieci)

Obraz

1. Czytanie tekstu zwiększa aktywność nerwową mózgu, który jednocześnie uczy się i rozwija.
2.
Czytanie pozwala być bliżej ludzi. Literatura piękna jest szkołą uczuć społecznych; otwiera na spotkania z Innymi, na przykład z rówieśnikami o odmiennym wyglądzie, bohaterami żyjącymi według innych obyczajów.
3. Czytanie pozwala lepiej zrozumieć siebie. Rożne narracje literackie o losach bohaterów to fabularyzowane scenariusze życia, w których można znaleźć cząstkę własnej biografii i swoje doświadczenia albo los atrakcyjnie odmienny od własnego.
4. Czytanie sprawia, że więcej wiemy.
5. Czytanie pomaga sprawniej mówić, lepiej się komunikować.
 
6. Czytając, więcej widzimy wyobraźnią.
7. Czytanie literatury inspiruje do działań twórczych, sprzyja kształtowaniu postawy refleksyjnej.
8. Czytanie pomaga znaleźć zakorzenienie w ojczystym języku i kulturze. Pozwala konstruować tożsamość kulturową, porozumieć się z ludźmi wychowanymi w jednej kulturze, wzmacnia więzi międzypokoleniowe.
9. Czytanie czyni człowieka nowoczesnym. Otwiera go na świat, na nowe źródła informacji i spotkania z ludźmi, rozwija kompetencje społeczne: umiejętność współdziałania i współpracy.
10. Czytanie jest modne

Człowiek ma wybór:czytać albo nie czytać. Jeśli wybierze czytanie, to daje sobie szansę, wiele różnych szans.