BIP SP11

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Od początku września, to jest od początku roku szkolnego minął już ponad miesiąc i nadszedł czas, aby najmłodsi uczniowie, oswojeni nieco z nowymi obowiązkami, złożyli przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych członków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu. Poprzedziły ją różne czynności – poznanie placówki, kolegów, praw i obowiązków ucznia oraz przygotowania bezpośrednio z nią związane.

W naszej szkole pierwszoklasiści pasowani zostali 14 października, w Dniu Święta Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski,

Radny Miasta Grudziądza Pan Krzysztof Kosiński,

Dowódca Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego w Gdyni Komandor Wojciech Sowa,

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Grudziądzu Pan Henryk Januszewski,

Przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Pan Grzegorz Kalinowski,

Przedstawiciel Woskowej Komendy Uzupełnień w Grudziądzu major Leszek Brzeziński,

którzy skierowali do nauczycieli, rodziców i uczniów wiele życzliwych słów.

To był dla nich bardzo uroczysty dzień. Odświętnie ubrani i w towarzystwie swoich wychowawczyń, Pani mgr Anny Stempień ( klasa IA) i Pani mgr Barbary Krajińskiej (klasa IB) 50 uczniów przystąpiło do ślubowania przy fladze i godle, powtarzając słowa przysięgi w obecności dyrekcji szkoły, rodziców oraz innych zaproszonych gości, że będzie właściwie wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę, a 6 z nich przyrzekało na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor mgr Marlena Treichel dużym ołówkiem pasowała pierwszaków na ucznia. Po tych kulminacyjnych punktach uroczystości uczniowie I a i Ib zaśpiewali piosenki, a koledzy i koleżanki z klas trzecich przygotowali dla pierwszaków część artystyczną oraz prezenty.

Dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w organizację uroczystości.