BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Reprezentacja ZSO nr 1 na uroczystej mszy św. z okazji 74 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę.

   

      17 września 2013 r. obchodziliśmy 74 rocznicę tragicznego w dziejach naszego narodu wydarzenia, jakim była napaść na nasz kraj naszego wschodniego sąsiada - Związku Radzieckiego. Wkroczenie armii czerwonej do Polski na rozkaz Stalina było konsekwencją wcześniejszego porozumienia zawartego między dwoma śmiertelnymi wrogami Polski: hitlerowskimi Niemcami i Związkiem Radzieckim. To porozumienie, nazwane paktem Ribbentrop-Mołotow, zawarte kilka dni przed wybuchem II wojny światowej, było w istocie planem IV rozbioru Polski między Niemcy i ZSRR. 1 września 1939 r. Polskę zaatakowały dywizje niemieckie, a 17 września - wkraczająca armia czerwona zadała Polakom walczącym dzielnie z Niemcami „cios w plecy”. W ten sposób Polska , tak zdradziecko zaatakowana, poniosła klęskę. A był to dla Polaków dopiero początek tragicznych zdarzeń, jakich doświadczyć musieli Polacy pod okupacją nie tylko niemiecką, ale również sowiecką. Dla Polaków mieszkających we wschodniej części Polski, pod okupacją sowiecką, data 17 września 1939 r. oznaczała, jak się później okazało, zapowiedź gehenny związanej z „wywózkami na Sybir”, terrorem NKWD wobec Polaków i mordem polskich oficerów w Katyniu.

      Z tej okazji grudziądzcy „Sybiracy”, świadkowie tamtych strasznych wydarzeń, w dniu 17 września zamawiają co roku mszę św. w kościele na osiedlu Strzemięcin, na której nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły. Zamawiają mszę za tych, którym nie dane było przeżyć i powrócić do Ojczyzny. To, co możemy teraz zrobić: to uczcić ich pamięć ! Stąd obecność pocztu sztandarowego ZSO nr 1 na mszy św. oraz złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą zesłańcom Sybiru, na której znajduje się znamienny napis: „W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali …”

Paweł Górecki