Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Relacja z EKOFESTYNU

1Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu po raz kolejny przy współpracy Nauczycieli i Rodziców zorganizował szkolny festyn rodzinny. Impreza przeprowadzona pod hasłem „Dla każdego coś wyjątkowego i ekologicznego” odbyła się 12 czerwca na Plaży DELFIN.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te najsmaczniejsze – przepyszne kiełbaski z grilla, smaczny sok i słodkie lody. Uczniowie oglądali fachowy sprzęt do ratowania życia z Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Każdy chętny mógł pomalować sobie twarz lub zrobić ozdobny tatuaż. W zabawowym duchu konkurencji odbyły się sportowe potyczki. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w rozmaitych grach zręcznościowych i sprawnościowych. Na najmłodszych uczniów szkoły czekał dmuchany zamek. Do zabawy i nauki tańca belgijskiego włączyli się też nasi nauczyciele. A wszystko to przy dźwiękach muzyki i popisach naszych małych artystów: piosenkarzy, tancerzy i recytatorów, o których rzec można tradycyjnie…perfekcyjnych! Nie zabrakło też konkurencji sprawdzających wiedzę uczniów oraz wspaniałego pokazu mody ekologicznej. Uśmiechy, radość na twarzach uczniów, a nasza w sercach, to bez wątpienia cel, który po raz kolejny w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować. Pogoda była ciepła i słoneczna. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzali piątkowe przedpołudnie.

Do zobaczenia na kolejnym szkolnym festynie!