BIP SP11

Wyniki X edycji ogólnoszkolnego współzawodnictwa ekologicznego o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu uczniowie mieli okazję rywalizować o zaszczytny tytuł „Ekoklasy” na wszystkich trzech etapach edukacyjnych. Organizatorem współzawodnictwa było Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy ZSO nr 1. Do klasyfikacji punktowej wzięto pod uwagę 4 zadania konkursowe: Konkurs Ornitologiczny „Ptaki Ziem Polskich”, selektywną zbiórkę zużytych baterii, konkurs plastyczny lub fotograficzny „Razem z naturą” oraz turniej wiedzy o tematyce ekologicznej i zdrowotnej. Po zsumowaniu wszystkich punktów klasyfikacyjnych tytuł „Ekoklasy” w kategorii klas I-III szkoły podstawowej w roku szkolnym 2014/2015 wywalczyła klasa 1c. Spośród klas IV-VI najlepsi okazali się uczniowie 5b. Natomiast najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w gimnazjum, gdyż do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka (w formie „Quizu leśnego”), w której lepsi okazali się uczniowie klasy 2A. Ostateczne podsumowanie współzawodnictwa oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na apelu podsumowującym wyniki w nauce i zachowaniu. Wszystkim osobom, które włączyły się do powyższej rywalizacji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Szkoła Podstawowa (klasy I-III)

1 miejsce – klasa 1c – 130 pkt

2 miejsce – klasa 3a – 100 pkt

3 miejsce – klasa 1a – 90 pkt

4 miejsce – klasa 2b – 80 pkt

5 miejsce – klasa 2a – 60 pkt

6 miejsce – klasa 1b – 5 pkt

90

1c

70

130

60

80

100

Uwaga: Turniej wiedzy ekologicznej w klasach 1-3 szkoły podstawowej został rozstrzygnięty w każdym roczniku osobno, w związku z czym klasy nie otrzymały punktów do klasyfikacji generalnej. Laureaci w poszczególnych klasach zostaną nagrodzeni zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI)

1 miejsce – klasa 5b – 200 pkt

2 miejsce – klasa 4a – 140 pkt

3 miejsce – klasa 6b – 130 pkt