Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uroczystość 80 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

logoPoczet sztandarowy z gimnazjum, który tworzą Patryk Kołodziejczyk, Wiktoria Nalaskowska i Wiktoria Strojna wraz z opiekunem Beatą Makowską reprezentował naszą szkołę w obchodach 80 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęła się na Błoniach Nadwiślańskich, skąd uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Niepodległości. W orszaku szły władze Grudziądza, na czele z prezydentem Robertem Malinowskim i senatorem Michałem Wojtczakiem, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież, orkiestra wojskowa oraz asysta honorowa Wojska Polskiego.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkową osobowość Józefa Piłsudskiego. Miał w sobie siłę charakteru, wierność sobie, uczciwość, niezłomność, bezinteresowność oraz skupienie się na celu, którym była silna i niepodległa Rzeczypospolita. Pogrzeb Marszałka (18.05.1935r.) stał się wielką narodową manifestacją, a ciało pochowano w krypcie Św. Leonarda w Katedrze na Wawelu, obok królów i najwybitniejszych Polaków.

Beata Makowska