Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

XV RAJD PIESZY „WIOSNA W PRZYRODZIE” A NA NIM MIŁA NIESPODZIANKA – UCZENNICE SP 11 i GIM 1 W KONKURSIE OKOLICZNOŚCIOWYM ZAJĘŁY II MIEJSCE

 

 

Dyplomy za zajęcie II miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum

 

9 maja 2015 roku odbył się kolejny rajd pieszy „Wiosna w przyrodzi”.. Organizatorzy przygotowali dla nas niezwykle atrakcyjną trasę, która wiodła z Tarpna przez Nową Wieś, Świerkocin, Mokre do Białochowa. Z naszej szkoły, pod opieką p. Witolda Zygadlewicza, wyruszyła zgrana i wesoła grupa 34 uczniów (22 osoby ze szkoły podstawowej i 12 uczniów z gimnazjum). Dopisały nam nie tylko humory, ale też pogoda. Na pozór łatwa trasa wymagała od uczestników dobrej kondycji. Przewodnik prowadził nas przez las, łąki, przekroczyliśmy Osę, mijaliśmy stawy rybne. Podczas przerwy odbył się konkurs wiedzy Rola lasu w przyrodzie. Nasze uczennice ze szkoły podstawowej, Joanna Rusak i Weronika Krzysiak z kl. 6b, zajęły II miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych również zdobyliśmy II miejsce. Wywalczyły je Kamila Piórkowska i Zuzanna Szumiłowska z klasy III b. Po przejściu około 10 kilometrów dotarliśmy do celu. Tu czekała już na nas miła niespodzianka – ognisko, kiełbaski i skąpana w słońcu łąka, na której można było odpocząć. Wystarczyła więc chwila, żeby zmęczenie ustąpiło miejsca radości. Wyjątkową wartością rajdów pieszych jest nie tylko aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i poznawanie najbliższej okolicy, ale też cenne chwile spędzane w gronie koleżanek i kolegów ze szkoły oraz wspólna zabawa.


ZDOBYWCZYNIE II MIEJSCA W KONKURSIE WIEDZY O LESIE
1 2