Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

LESZEK BOLIBOK - MUZYKA NA WESOŁO!

Dnia 8 maja odbył się w naszej szkole koncert Leszka Boliboka (Agencję Artystyczną VIOL-ART.) z okazji święta Konstytucji 3 maja. Nie było to nasze pierwsze spotkanie z muzykiem.  Od wielu lat odwiedza naszą szkołę nawiązując doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą. Artysta wykonał szereg utworów muzycznych z różnych epok, prezentujących różne style muzyczne. Były mazurki, krakowiaki i polonezy najwybitniejszych polskich muzyków, takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Wojciech Kilar, szereg pieśni o charakterze patriotycznym oraz utworów, które towarzyszyły Polakom w minionych wiekach, jak również przeboje współczesnej muzyki polskiej. Okazało się, że nasi uczniowie potrafili wczuć się w atmosferę. Chętnie uczestniczyli nucąc, wyklaskując znane rytmy. Mieli również okazję poznać budowę wielu instrumentów muzycznych i zasady gry na nich.  Spotkanie z artystą było doskonałą żywą lekcją muzyki i patriotyzmu. Uczniowie nie tylko słuchali, ale wspólnie śpiewali znane im pieśni patriotyczne. Niektórzy mieli okazję wystąpić na scenie a także zagrać na gitarze czy skrzypcach. Pomimo, że tematyka koncertu była poważna, wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Czekamy na następne spotkanie z wesołą, ciekawą muzyką!