Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

NASI UCZNIOWIE ZDOBYLI II MIEJSCE W PIERWSZYM MIEJSKIM TURNIEJU WIEDZY O ZDROWIU PN. „NAKRĘCENI NA ZDROWIE”

Zespoły uczniów przygotowane do udziału w turnieju w sali gimnastycznej SP 12

DSCN0639

6 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Grudziądzu odbył się I miejski turniej wiedzy o zdrowiu pn. „Nakręceni na zdrowie” W turnieju brali udział uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych w Grudziądzu. Naszą placówkę reprezentowały uczennice klas szóstych: Joanna Rusak i Wiktoria Błaszak z kl. VI b oraz Karolina Łucka z kl. VI a. Cele, jakie przyświecały organizatorom turnieju to: poszerzenie wiedzy z zakresu znajomości otaczającej przyrody oraz ochrony środowiska, udzielanie pierwszej pomocy, zagrożeń ze strony Internetu, problemów wynikających z uzależnień, motywowanie do prowadzenia zdrowego stylu życia: czynnego wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu, przestrzeganie zasad higieny osobistej i psychicznej, zdrowego odżywiania i życia bez środków odurzających oraz profilaktyki uzależnień. Podczas turnieju zespoły reprezentantów poszczególnych szkół rozwiązywali test składający się 30 zamkniętych i otwartych pytań. Nasza szkoła zdobyła II miejsce uzyskując 84 punkty. Wynik naszej drużyny był o 3 punkty niższy od zwycięzców ze Szkoły Podstawowej nr 5. Po zakończeniu konkursu, przed ogłoszeniem wyników, uczestnicy wzięli udział w treningu fitness pod opieką profesjonalnej trenerki. Współorganizatorami turnieju zdrowia było też Centrum Profilaktyki i Terapii, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Czynny udział w sponsorowaniu nagród miała również Przetwórnia Owoców i Warzyw z Lubawy Roberta Kowalkowskiego, która ubogaciła przebieg konkursów różnymi, zdrowymi smakołykami wykonanymi z owoców (soki, dżemy, napoje) oraz długopisy firmowe. Nagrody dla zwycięzców i uczestników wręczał Prezydent Grudziądza, p. Przemysław Ślusarski wspólnie z Naczelniczką Wydziału Spraw Społecznych UM p. Beatą Przybylską i Dyrektorką Centrum Profilaktyki i Terapii p. Izabelą Kandybą – Podlecką.

Cieszymy się z sukcesu naszych uczennic z klas szóstych i jak zwykle gratulujemy im uzyskania II miejsca oraz życzymy powodzenia w następnych zmaganiach konkursowych. A będzie ku temu okazja podczas najbliższego rajdu pieszego – „WIOSNA W PRZYRODZIE”, który odbędzie się 9 maja 2015 r.

Zdobywczynie II miejsca: od lewej: Wiktoria Błaszak, Joanna Rusak i Karolina Łucka

  

Moment wręczenia nagród i dyplomów naszemu zespołowi

DYPLOMY ZA ZAJĘCIE DRUGIEGO MIEJSCA

Opiekun uczennic:

Witold Zygadlewicz